Rosyjska influencerka nie wyłącza światła w pokoju. Tak chce zaszkodzić Europie
Julia Prokhorowa ma "sprytny" plan, jak wesprzeć politykę Władimira Putina. Żyjąca w Niemczech Rosjanka apeluje do fanów, aby marnowali prąd w Europie. - Tak pomożemy rosyjskiej armii - przekonuje kobieta w mediach społecznościowych.
Rosyjskie wojska od 24 lutego prowadzą inwazję w Ukrainie. Według spekulacji medialnych, wojna prawdopodobnie przeciągnie się do zimy. Władimir Putin, prezydent Rosji, chce wykorzystać tę porę roku, aby osłabić wsparcie dla Ukrainy. Dyktator grozi, że wstrzyma dostawy gazu do Europy, wywołując tym samym kryzys energetyczny na Starym Kontynencie. Pewna rosyjska influencerka chce mu pomóc.
Podobne
- Polski Batman na TikToku. To ruska onuca, która zakrywa twarz skarpetą
- TikTok w Rosji to fabryka kłamstw. Wystarczy sypnąć rublami
- Papież Franciszek tłumaczy Putina? "Szczekanie NATO" miało go sprowokować do ataku na Ukrainę
- Były prezes Ekipy się nie poddaje. Tak chce obejść zasady Friza
- Sześć lat więzienia za używanie Instagrama. Rosyjska influencerka straci wszystko?
Rosyjska influencerka chce zaszkodzić Europie
Julia Prokhorowa posiada profile na TikToku, Telegramie i Instagramie. Kobieta żyje w Niemczech i - jak sama przyznała na jednym z filmów - przebywa tam nielegalnie. Prokhorowa otwarcie opowiada się za polityką Putina i powiela kremlowską propagandę w mediach społecznościowych. Influencerka zaapelowała do Rosjan, aby pomogli jej doprowadzić do kryzysu energetycznego w Europie.
Prokhorowa namawia mieszkających w Europie rodaków, aby marnowali energię. W jaki sposób? Influencerka podaje przykłady: nie wyłącza piekarnika, światła i innych sprzętów gospodarstwa domowego. Rosjanka uważa, że im więcej będzie marnowała energii, tym więcej Europa zapłaci Rosji za gaz. Dzięki temu więcej pieniędzy trafi do rosyjskiej armii.
To nie pierwszy raz, gdy Prokhorowa trafia na nagłówki. Już wcześniej zasłynęła tym, że napastowała uczestników proukraińskich demonstracji w Niemczech. Influencerka miała sama nagrać sytuację, gdy zaatakowała Ukrainkę, krzycząc do niej, że "Chersoń jest rosyjski" i "Niech żyje Rosja!".
Źródła: broadway.me/donald.pl
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Djo i psychodelia z drugiej ręki. Pogubiona treść w "The Crux" [RECENZJA]