Spodenki menstruacyjne na okres od Nike

Nike wypuszcza spodenki menstruacyjne. Kobiety rezygnują ze sportu przez okres?

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,03.04.2023 13:00

Nike postanowiło wesprzeć menstruujące sportsmenki i wypuściło spodenki menstruacyjne. Czym różnią się od majtek menstruacyjnych i czemu firma zdecydowała się wypuścić taki produkt?

Od pewnego czasu potrzeby i problemy kobiet są coraz bardziej widoczne w sporcie. Zwracamy już uwagę na seksualizację sportsmenek oraz utrudnienia związane z menstruacją. W zeszłym roku organizatorzy Wimbledonu poinformowali, że tenisistki podczas zawodów nie będą już musiały nosić tylko białych spodenek i bielizny.

Nike również postanowiło zająć się tą kwestią. Marka dodała do swojej oferty produkt, który trochę pomoże menstruującym sportsmenkom. Spodenki menstruacyjne mają sprawić, że będą odrobinę mniej przejmować się tym, że okres może im gdzieś przecieknąć. To problem poważniejszy, niż może nam się wydawać.

Spodenki menstruacyjne od Nike

Praca nad majtkami menstruacyjnymi od Nike zajęła twórcom kilka lat. Stworzyli i przetestowali ponad 30 prototypów, zanim udało im się wyprodukować idealne kolarki dla osób menstruujących. One Leak Protection mają wszytą specjalną, cienką, chłonną wkładkę, która chroni sportsmenki przed przecieknięciem. Można więc powiedzieć, że nowy produkt Nike to coś podobnego do majtek menstruacyjnych.

Różnica jest taka, że wkładka w spodenkach nie jest aż tak chłonna, więc konieczne jest używanie środków higienicznych w trakcie okresu. Spodenki menstruacyjne mają po prostu dodatkowo chronić zawodniczki przed przecieknięciem oraz gwarantować im większy komfort psychiczny. Kobiety wciąż jednak muszą używać kubeczków menstruacyjnych, tamponów czy podpasek.

Spodenki menstruacyjne od Nike są już dostępne również w polskim sklepie marki. Kosztują 269,99 zł i na stronie producenta możecie zobaczyć, jak dokładnie prezentuje się pochłaniająca przeciekający okres wkładka. Marka zamierza dostarczyć spodenki menstruacyjne również zawodniczkom, które reprezentują markę. Zobaczymy je m.in. na nadchodzących Mistrzostwach Świata FIFA Kobiet w 2023 r.

trwa ładowanie posta...

Czemu spodenki menstruacyjne od Nike są tak istotne?

Jak zapewniają twórcy, dzięki spodenkom menstruacyjnym od Nike kobiety, które uprawiają sport, będą mogły poczuć się swobodniej. Biorąc pod uwagę fakt, że okres wciąż jest tematem tabu i wiąże się ze wstydem, taki produkt może sprawić, że więcej sportsmenek zdecyduje się ćwiczyć w trakcie okresu i nie będzie podczas treningu myśleć o tym, że zaraz na spodenkach nie pojawi się czerwona plama.

- Strach przed przecieknięciem podczas okresu jest prawdziwym doświadczeniem kobiet. To uczucie towarzyszy nam nie tylko w okresie dojrzewania, ale też w całym późniejszym życiu. Spodenki wyprodukowano z myślą o kobietach w różnym wieku, które uprawiają rozmaite dyscypliny sportu - mówi Lisa Gibson, menadżerka nowej linii Nike.

Czemu Nike zdecydowało się na wypuszczenie spodenek menstruacyjnych? Jak portalowi POPSUGAR mówi Gibson, firma dowiedziała się, że dziewczęta w wieku 14 lat rezygnują ze sportu dwa razy częściej niż chłopcy. Według nich jedną z przyczyn takiej sytuacji może być właśnie stres i wstyd związany z okresem.

- Dowiedzieliśmy się, że dziewczęta w wieku 14 lat rezygnują ze sportu dwa razy częściej niż chłopcy. A w wieku 17 lat, w którym większość przechodzi okres dojrzewania, ze sportu odchodzi 51 proc. młodych kobiet. Wiemy, że miesiączka nie jest jedynym powodem tego stanu rzeczy, ale to kluczowa kwestia - mówi portalowi Lisa Gibson.

Jak więc widać, nie tylko organizatorzy zwodów, ale i marki produkujące ubrania dla sportowców i sportsmenek powoli zdają sobie sprawę z problemów i trudności, z jakimi borykają się kobiety uprawiające sport. Jeśli jednak kolarki Nike są poza waszym budżetem, przypominam, że są również sportowe modele majtek menstruacyjnych. Z dodatkowym kubeczkiem czy tamponem będą pełniły podobną funkcję do spodenek menstruacyjnych.

trwa ładowanie posta...

Źródło: POPSUGAR

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0