Aqua park z kontrowersyjną zasadą. Kobiety podczas okresu nie mają wstępu?
Wodny Park Tychy znalazł się w centrum kontrowersji po ujawnieniu zapisu w regulaminie, który zabrania korzystania z obiektu kobietom w trakcie menstruacji. Zapis umieszczony obok zakazów dla osób z chorobami zakaźnymi i otwartymi ranami, wywołał falę oburzenia wśród opinii publicznej.
W regulaminie Wodnego Parku Tychy znajduje się zapis: "Zabrania się korzystania z Wodnego Parku osobom z chorobami zakaźnymi, otwartymi infekcjami i kobietom w trakcie menstruacji". Masa internautów oraz organizacje broniące praw kobiet są oburzone zasadą tychowskiego parku wodnego. Pojawiły się pytania o podstawy prawne zakazu oraz o to, w jaki sposób park zamierza egzekwować przepis.
Podobne
- Psycholożka umniejsza facetom. Tylko kobiety mają ciężko?
- S*ks podczas okresu jest normalny. Takiej kampanii podpasek i czekolady nie było
- Maja Staśko kontra hejterzy. Nie wierzą, że endometrioza boli
- Różowe Skrzyneczki w Ministerstwie Sprawiedliwości. "Nie stać ich na podpaski?"
- Czekają nas bezbolesne miesiączki? Naukowcy robią, co mogą
Influencerka oburzona zakazem
Głos w sprawie zabrała również Martyna Kaczmarek - influencerka promująca ruch body positivity, która była jedną z niewielu uczestniczek programu "Top Model" plus size. Kobieta w social mediach bardzo często porusza temat miesiączki i walczy ze stereotypami na ten temat. Gdy usłyszała o sytuacji z Tych, od razu odniosła się do sprawy.
- Zastanawiam się, w jaki sposób to sprawdzają. A po za tym, żyjemy w średniowieczu czy w 2025 r.? Ciekawe, czy na bramkach do wejścia jest jakiś wykrywacz tamponów, które mamy założone, gdy idziemy na basen i jest to absolutnie okej - podkreśliła influencerka.
Park Wodny tłumaczy zaistniałą sytuację
Wyborcza Katowice postanowiła skonfrontować sytuację z właścicielami obiektu: "Podobnie jak ma to miejsce w przypadku pozostałych ograniczeń w możliwości korzystania z naszego parku wodnego, ograniczenie to odnosi się do stanu fizjologicznego, który powoduje ryzyko przedostania się do wody czynników, które mogą powodować zanieczyszczenie biologiczne. Nie odnosimy się do cech osobistych takich jak płeć. Należy przy tym podkreślić, że basen jest miejscem wspólnego użytku, gdzie każda forma zanieczyszczenia biologicznego powoduje konieczność natychmiastowej interwencji technicznej, w tym wyłączenia niecki z użytkowania, dezynfekcji oraz przeprowadzenia badań jakości wody" - podkreśla Agata Jakóbiec, specjalista ds. promocji Wodny Park Tychy.
Jednocześnie pragniemy zapewnić, że sens tego postanowienia należy odczytywać w ten sposób, że kobiety w okresie menstruacji mogą korzystać z obiektu wyłącznie przy zastosowaniu środków higienicznych eliminujących ryzyko zanieczyszczenia wody
Źródło: Wyborcza Katowice
Popularne
- Zestawy Reziego w Pasibusie. Ile kosztuje zaskakująca nowość?
- Weekend typu: zrób to po swojemu. Wbijaj na najgorętszy lifestyle’owy event
- "Umrze mi pies". Kierowca błagał o pomoc Ostatnie Pokolenie
- Viral Kebab już otwarty. Co wiadomo o nowym biznesie Ekipy?
- Fanka Genzie wbiła milion lajków pod tiktokiem. Hi Hania spełni swoją obietnicę?
- Detektywi z TikToka znaleźli nową dziewczynę Wujka Łukiego? Mają "dowody"
- Fausti brzmi jak Jeleniewska? Fani odkryli, co wywołało zmianę
- Jeleniewska wygrała "Taniec z Gwiazdami". Julia Żugaj chce wrócić do programu
- Chromebook Challenge grozi poważnymi skutkami. Co to jest?