Niepokojące menu. Zetki boją się zamawiać w restauracjach
Niepokój związany z menu to kolejna pozycja na liście rzeczy, które wyróżniają Gen Z od poprzednich pokoleń. Co sprawia, że młodzi odczuwają lęk w restauracjach?
Brytyjska sieć restauracji Prezzo przeprowadziła ankietę wśród ponad 2 tys. osób w Wielkiej Brytanii na temat ich nastawienia do jedzenia. Badanie wykazało, że pokolenie Z odczuwa niepokój podczas spożywania posiłków w restauracjach. Aż 86 proc. przedstawicieli Gen Z odczuwa tak zwany niepokój związany z menu w porównaniu do 67 proc. ogółu respondentów.
Podobne
- Polska najszczęśliwsza w UE. Niemcy mogą nam zazdrościć?
- 70-godzinny tydzień pracy? Miliarder ma dobrą radę dla młodych ludzi
- Pretekst do abstynencji. Dry January okiem młodych Europejczyków
- Muszą mieszkać z rodzicami. Dramatyczne relacje młodego pokolenia
- Wysokie ceny w restauracjach? Kobieta z USA znalazła na to sposób
Gen Z odczuwa niepokój związany z menu
Głównym źródłem niepokoju u Zetek podczas jedzenia poza domem jest potencjalnie wysoki koszt posiłku. Pozostałe czynniki to obawa przed brakiem możliwości znalezienia w menu czegoś, co lubią lub żałowanie tego, co zamówili. Z kolei ponad jedna trzecia millenialsów stwierdziła, że czynnikiem wyzwalającym lęk jest także zbyt wiele opcji w menu.
38 proc. przedstawicieli pokolenia Z i millenialsów stwierdziło również, że nie poszłoby do restauracji, gdyby wcześniej nie zapoznało się z menu. Również z tego względu jedna trzecia Gen Z prosi znajomych o złożenie zamówienia w restauracji.
Chociaż większość ludzi z niecierpliwością czeka na posiłki poza domem w okresie świątecznym, wiemy - jak pokazują nasze badania - że dla niektórych może to być stresujące
Zetki unikają wydawania pieniędzy
Badanie odzwierciedla podejście pokolenia Z do swoich finansów. W ankiecie przeprowadzonej przez Bank of America stwierdzono, że 73 proc. z nich wprowadziło zmiany w swoim stylu życia i nawykach związanych z wydatkami, aby poradzić sobie z inflacją. Obejmuje to częstsze gotowanie w domu zamiast jadania na mieście, wydawanie mniej na ubrania i ograniczenie zakupów spożywczych do niezbędnych.
"Są cyfrowymi tubylcami, ale przez COVID i inne czynnik, przegapili ważne osobiste umiejętności społeczne" - powiedział prof. Gabriel Rubin z Montclair State University. "Wiele Zetek odczuwa niepokój i ma trudności w niecyfrowych przestrzeniach społecznych, dlatego nawet tak prostych czynności, jak zamawianie jedzenia, czasami należy unikać".
Źródło: The New York Post
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Polska górą. Nowy slang podbija internet. "Just turned 19 in Poland". O co chodzi?
- Stuu pozwał wiceministra sprawiedliwości. "Rzekomo dopuściłem się pomówienia"
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Bambi nie potrafi śpiewać? Burza pod klipem z koncertu
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ