Gen Z odczuwa niepokój związany z menu

Niepokojące menu. Zetki boją się zamawiać w restauracjach

Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad SiwikKonrad Siwik,27.12.2023 18:30

Niepokój związany z menu to kolejna pozycja na liście rzeczy, które wyróżniają Gen Z od poprzednich pokoleń. Co sprawia, że młodzi odczuwają lęk w restauracjach?

Brytyjska sieć restauracji Prezzo przeprowadziła ankietę wśród ponad 2 tys. osób w Wielkiej Brytanii na temat ich nastawienia do jedzenia. Badanie wykazało, że pokolenie Z odczuwa niepokój podczas spożywania posiłków w restauracjach. Aż 86 proc. przedstawicieli Gen Z odczuwa tak zwany niepokój związany z menu w porównaniu do 67 proc. ogółu respondentów.

Gen Z odczuwa niepokój związany z menu

Głównym źródłem niepokoju u Zetek podczas jedzenia poza domem jest potencjalnie wysoki koszt posiłku. Pozostałe czynniki to obawa przed brakiem możliwości znalezienia w menu czegoś, co lubią lub żałowanie tego, co zamówili. Z kolei ponad jedna trzecia millenialsów stwierdziła, że ​​czynnikiem wyzwalającym lęk jest także zbyt wiele opcji w menu.

38 proc. przedstawicieli pokolenia Z i millenialsów stwierdziło również, że nie poszłoby do restauracji, gdyby wcześniej nie zapoznało się z menu. Również z tego względu jedna trzecia Gen Z prosi znajomych o złożenie zamówienia w restauracji.

Chociaż większość ludzi z niecierpliwością czeka na posiłki poza domem w okresie świątecznym, wiemy - jak pokazują nasze badania - że dla niektórych może to być stresujące

- Dean Challenger, dyrektor generalny Prezzo

Zetki unikają wydawania pieniędzy

Badanie odzwierciedla podejście pokolenia Z do swoich finansów. W ankiecie przeprowadzonej przez Bank of America stwierdzono, że 73 proc. z nich wprowadziło zmiany w swoim stylu życia i nawykach związanych z wydatkami, aby poradzić sobie z inflacją. Obejmuje to częstsze gotowanie w domu zamiast jadania na mieście, wydawanie mniej na ubrania i ograniczenie zakupów spożywczych do niezbędnych.

"Są cyfrowymi tubylcami, ale przez COVID i inne czynnik, przegapili ważne osobiste umiejętności społeczne" - powiedział prof. Gabriel Rubin z Montclair State University. "Wiele Zetek odczuwa niepokój i ma trudności w niecyfrowych przestrzeniach społecznych, dlatego nawet tak prostych czynności, jak zamawianie jedzenia, czasami należy unikać".

Źródło: The New York Post

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1