para

Mimo watykańskich zakazów biskupi będą błogosławić pary jednopłciowe - miłość wygrywa

Źródło zdjęć: © Sharon Mccutcheon / Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,21.04.2021 14:00

Zakaz błogosławieństwa par jednopłciowych? Nie w Niemczech! Protest przeciwko watykańskim zarządzeniom już w maju

Watykan niedawno zakazał błogosławienia par jednopłciowych. Pewnie spodobało się to naszej prawicy, ale niemieccy duchowni mają trochę inne zdanie w tej sprawie. Niezgodą na takie traktowanie nie będą jednak grzeczne prośby – duchowi zaplanowali już protest, który odbędzie się 10 maja.

Tego dnia, wbrew zakazom, mają błogosławić pary jednopłciowe. Na stronie organizującej kampanię nie pojawiły się jednak żadne konkretne informacje, które potwierdzałyby, że ceremonie odbędą się tego konkretnego dnia.

Niemniej, znaczna część duchownych zdecydowanie sprzeciwia się zarządzeniom Watykańskim i zachęca także do tego, by w dniu błogosławieństwa niemieccy katolicy także w kreatywny sposób wyrazili swoje wsparcie z jednopłciowymi parami.

Biskup Franz-Josef Overbeck z Essen zaznaczył przy tym, że księża w jego diecezji nie poniosą żadnych konsekwencji kanonicznych, jeśli zdecydują się, błogosławić pary gejów i lesbijek w ramach wydarzenia, bo miłość powinna wygrać.

Jak do tego wszystkiego doszło?

W marcu Kongregacja Nauki i Wiary w Watykanie zadecydowała, że sprzeciwia się błogosławieństwu par jednopłciowych, bo powinno być one utożsamiane z sakramentem małżeństwa, a „Bóg nie błogosławi grzechu”. Pozostaliśmy więc w starym, bardzo wygodnym, konserwatywnym podejściu.

Oczywiście przewodniczący Episkopatu w Niemczech rozumie taką decyzję, ale nie ukrywa, że ma trochę bardziej nowoczesne podejście do całej sprawy, szczególnie, że osoby w homoseksualnych związkach także pragną być częścią kościoła, a ten powinien umożliwić im współtworzenie wspólnoty.

Nie sądzie, żeby nasi biskupi wyrazili podobną inwencję, ale jeśli sami chcielibyście zrobić coś dobrego dla społeczności LGBT+, to przypominam, że można głosować na szkoły, które są im najbardziej przychylne!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 12
  • emoji kupka - liczba głosów: 18