Marian Kowalski upomina polskich duchownych i hierarchów

Biskupi powinni się bać? Narodowiec wieszczy im tęczową przyszłość

Źródło zdjęć: © @_kowalskimarian X
Marta Grzeszczuk,
26.01.2024 18:30

Na proteście opozycji w Lublinie narodowiec Marian Kowalski krytykował polski Kościół. Jego zdaniem duchowni i hierarchowie "mają obowiązek stanąć w obronie ojczyzny".

25 stycznia w Lublinie około tysiąc osób protestowało przeciwko rządowi Donalda Tuska. Wiec transmitowany był na antenie Telewizji Republika, a na jego czele stanął Marian Kowalski, który w 2015 r. startował w wyborach prezydenckich jako wiceprezes Ruchu Narodowego.

Marian Kowalski skrytykował rząd, Unię Europejską i Kościół

trwa ładowanie posta...

Jak podał portal lubin.wyborcza.pl, podczas wystąpienia Kowalski krytykował nowy rząd za decyzje dotyczące osób Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Atakował również Unię Europejską, porównując ją do ZSRR. Perorował: "Nie udał się eksperyment ze Związkiem Sowieckim, to dzisiaj organizują Związek Socjalistycznych Republik Europejskich zarządzany przez wyrodków, którzy za nic mają wolę narodów".

Narodowcowi nie podoba się również za mało, jego zdaniem, wyrazista postawa Kościoła. Grzmiał :"Pytam: gdzie jest głos naszych przywódców duchowych? Dlaczego milczycie?". Ostrzegał duchownych: "My się upominamy: macie obowiązek stanąć w obronie ojczyzny. Inaczej zrobią z was pośmiewisko i będziecie dawać śluby w tęczowych ornatach rozmaitym cudakom!".

trwa ładowanie posta...

Kowalskiemu nie przeszkadza fakt, że nikt, nigdzie nie postuluje narzucania żadnemu związkowi kościelnemu jakich i komu małżeństw ma udzielać. Ciekawy jest również poruszony przez niego wątek ornatów. Osoby bywające regularnie w Kościele wiedzą, że barw i połysku im nie brakuje. Zaś w ornacie z motywem tęczy bp Jędraszewski występował w Paryżu już w 2014 r.

Na wiecu w Lublinie oprócz zwolenników PiS, pojawił się również inny skrajny prawicowiec - Robert Bąkiewicz. Co ciekawe, zdążył po manifestacji wrócić do Warszawy i pomazać w nocy farbą Ministerstwo Klimatu i Środowiska, za co mogą go spotkać poważne nieprzyjemności prawne.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0