Ranking Szkół LGBTQ+

Oceń, czy Twoja szkoła jest tolerancyjna! Ranking Szkół LGBTQ+ rozpoczęty

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,12.04.2021 15:30

Ranking Szkół LGBTQ+ to nic innego, jak zwrócenie się do społeczeństwa, aby ocenić to, czy dana szkoła jest tolerancyjna i otwarta. Czy to już pora na ocenę Waszej szkoły?

Otwartość szkół na młodzież LGBTQ+ to ostatnio głośny temat, za sprawą Pani Krysytyny Pawłowicz. Ania napisała o tym kilka słów, które możecie przeczytać tutaj! Jednak pokazało to tylko i wyłącznie fakt, że powinniśmy pokazywać, a nawet wskazywać na takie szkoły, jak ta w Podkowie Leśnej.

Taką samą drogą poszli twórcy Mapy Równości: stworzyć ranking, który pozwoli wszystkim sprawdzić, czy np. szkoła, do której chcemy się udać, jest przyjazna dla osób LGBTQ+, lub też, czy jest kompletnie nieprzyjazna!

Jak działa Ranking Szkół LGBTQ+?

Zacznijmy od tego, że ranking jest w 100% anonimowy i bezpieczny. Żadna ze szkół nie będzie wiedziała, że to właśnie my mamy taką opinię. Naturalnie, samo badanie jest skierowane do osób, które uczęszczają do szkół średnich — bo tylko ich dotyczy ten ranking.

Ranking Szkół LGBTQ+: oto jak wygląda interaktywna mapa z wynikami badań!
Ranking Szkół LGBTQ+: oto jak wygląda interaktywna mapa z wynikami badań! (Oliwier Nytko , Materiały własne)

Ankieta zajmuje maksymalnie 7 minut i jest, jak już wcześniej wspominałem, kompletnie anonimowa. Każda ocena będzie uwzględniona w ogólnym rankingu.

Czasu na ocenę szkół jest wystarczająco, bo jest ponad miesiąc — do 23 maja. Na początku czerwca wyniki Rankingu Szkół LBGTQ+ będą dostępne i zaprezentowane w postaci owej Mapy Równości.

Wyniki są aktualizowane!

Najlepsze jest to, że wszystkie wyniki są aktualizowane na bieżąco — więc jeżeli będziecie myśleli już nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, to warto odwiedzić portal z Rankingiem Szkół LGBTQ+.

Pamiętajcie: strona maparownosci.pl, 7 minut — i może zachęcicie (lub zniechęcicie) kogoś do wyboru szkoły. Każdy, w tym Wasz głos się liczy. Dlatego, jeżeli uczęszczacie do szkoły ponadgimnazjalnej, to oceńcie swoją placówkę.

Skoro tutaj przeczytaliście o świetnym pomyśle, teraz zobaczcie kilka mniej... mądrych rzeczy z TikToka!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1