Dzielenie kont Netflix w Polsce

Netflix w Polsce. Dzielenie kont w Polsce utrudnione, chociaż nadal darmowe

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, Netflix
Oliwier NytkoOliwier Nytko,03.01.2023 09:00

Netflix od stycznia miał wprowadzić zakaz dzielenia kont oraz dodatkowe opłaty za dodatkowych widzów. W Polsce jak na razie nie ma żadnych opłat, ale za to nie pooglądamy…

Netflix przez lata polegał na tym, że zbierało się paczkę znajomych, kupowało jedno konto za x złotych i każda z osób dostawała po jednym profilu, aby zminimalizować miesięczne koszty subskrypcji. Bo który biedny student miałby co miesiąc na najwyższy pakiet Netfliksa?

Netflix zanotował ogromne starty w 2022 roku

Netflix jedynie w drugim kwartale 2022 roku stracił 970 tys. subskrybentów. Mowa tutaj o pojedynczych kontach, więc liczba realnych widzów mogła być trochę wyższa. A pamiętajcie, że kwartał to tylko trzy miesiące. Jak podają analitycy, Netflix w samej Wielkiej Brytanii w 2022 roku miał stracić pół miliona subskrybentów.

W październiku zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że platforma zebrała ponad 223 miliony subskrybentów na całym świecie. Szok, co?

Jednak zmiany, które zostały zapowiedziane w połowie ubiegłego roku, nadal są aktywne. I właśnie zaczęły wchodzić w życie. Chociaż nie u nas!

Dzielenie kont Netflix w Polsce utrudnione, chociaż nadal darmowe

Jak można poprawić wyniki finansowe? Po pierwsze, w najbliższym czasie możemy otrzymać wersję Netfliksa z reklamami. Dokładnie: chcielibyście oglądać reklamy przed, w trakcie i po serialu, ale przy okazji wydawać mniej na comiesięczną subskrypcję? Taka opcja może niedługo wejść do Polski.

Za to druga nowość, czyli sposób na przeciwdziałanie dzielenia kont, jest już u nas w miarę aktywna. Chodzi o weryfikację poprzez adres e-mail.

"Jeśli nastąpi logowanie na konto z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego lub takie urządzenie będzie używane w sposób ciągły, możemy poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix, lub o zmianę gospodarstwa domowego Netflix" - czytamy na oficjalnej stronie Centrum Pomocy Netflix.

W jaki sposób zostanie przeprowadzona weryfikacja? Netflix prześle link (!) na adres e-mail lub numer telefonu, w którym będzie się znajdował czterocyfrowy kod weryfikacyjny, który należy wpisać do specjalnego pola na platformie w miejscu, w którym chcemy oglądać Netfliksa "spoza gospodarstwa domowego".

trwa ładowanie posta...

W jaki sposób Netflix ma sprawdzać "nie nasze konta"? Poprzez IP

"Wykorzystujemy informacje takie jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność konta na urządzeniach zalogowanych na koncie Netflix" - przekazuje oficjalna strona.

Jest tylko jedna rzecz, która przeczy sama sobie w oficjalnym poradniku do współdzielenia kont Netfliksa. Przeczytajcie te dwa zdania:

"Osoby, które nie mieszkają w Twoim gospodarstwie domowym, będą musiały założyć własne konto, aby korzystać z serwisu Netflix [...] Netflix nie obciąży Cię automatycznie opłatą, jeśli współdzielisz konto z osobą, która z Tobą nie mieszka" - zaznacza Netflix.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0