Netflix najpopularniejsze seriale 2022

Najlepsze seriale 2022? To najchętniej oglądaliśmy na Netfliksie

Źródło zdjęć: © Netflix
Anna RusakAnna Rusak,28.12.2022 18:00

Co najchętniej oglądaliśmy w 2022 roku? Na Netfliksie były to dobrze znane wszystkim seriale, choć pierwsze miejsce w rankingu może niektórych zaskoczyć. Oto najlepsze seriale z platformy Netflix w 2022 roku.

Znacie już naszą topkę filmów, seriali, albumów i książek z 2022 roku, ale czy nasze wybory pokrywają się z tym, co było najchętniej oglądane? Nie do końca… Dane zebrane przez PlumResearch i udostępnione "Wirtualnym Mediom" pokazują najpopularniejsze seriale Netfliksa w 2022 roku.

Znalazły się tam dość oczywiste wybory, czyli takie o których rozpisywały się wszystkie media, np. "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", ale i takie, które z pewnością nie przyjdą wam od razu do głowy. Co ciekawe, polskie produkcje również cieszyły się sporą popularnością!

Co było najchętniej oglądane na Netfliksie?

W 2022 roku najpopularniejszym serialem w Polsce na platformie Netflix był serial… "Stranger Things". Obejrzało go łącznie 3,7 mln widzów. Tak, pokonał nawet "Wednesday", która w ogólnym rankingu wciąż jest najchętniej oglądanym serialem na Netfliksie. Polscy widzowie jednak śledzili historię córki Addamsów nie aż tak chętnie, bo serial znalazł się na drugim miejscu.

Według danych Dane PlumResearch, trzecim najchętniej oglądanym serialem przez Polaków była "Wielka Woda". Ta rodzima produkcja zdecydowanie skradła nie tylko nasze serca – obejrzało ją 2,67 mln widzów z Polski – ale i zachwyciła zagranicznych widzów. Najczęściej oglądanym serialem z naszego kraju na Netfliksie na całym świecie była właśnie historia powodzi z 1997 roku we Wrocławiu.

W Stanach Zjednoczonych "Wielką Wodę" obejrzało 7,98 mln widzów. Z kolei we Francji znacznie popularniejszym serialem była produkcja powstała na podstawie kryminału Harlana Cobena, czyli serial "Zachowaj spokój". Do trójki najchętniej oglądanych polskich seriali na świecie można zaliczyć również "Krakowskie potwory", których osobiście oglądanie odradzam.

Najlepsze seriale 2022. Co warto nadrobić?

Jeśli chodzi o kolejne miejsca w polskim rankingu, to dość chętnie na platformie oglądaliśmy serial "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", "Manifest" oraz kończący całą serię ostatni sezon "Peaky Blinders". Biorąc pod uwagę to wszystko, co działo się wokół produkcji dotyczącej seryjnego mordercy – mam na myśli przebieranie się za Dahmera i tworzenie o nim piosenek przez rapera Edzia – aż dziwne, że serial zajął dopiero czwarte miejsce.

Co ciekawe, w rankingu znajdziecie też np. "Psi patrol" i kolejny rozdział historii rodziny królewskiej, czyli piąty sezon "The Crown", który zamyka ranking plasując się na 10 miejscu. Jeśli więc zastanawiacie się, jakie seriale były najlepsze w 2022 roku i co warto nadrobić, a przy tym macie Netfliksa, to już wiecie gdzie możecie szukać inspiracji. Z tych wszystkich propozycji sama chyba najbardziej polecam właśnie "Stranger Things", bo to serial, który mimo niestety ogromnych spoilerów, oglądałam w rosnącym napięciu.

Źródło: Wirtualne Media

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 17
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2