Netflix współdzielnie konta hasła

Koniec współdzielenia konta. Netflix wysyła kody weryfikacyjne

Źródło zdjęć: © Canva, Netflix
Anna RusakAnna Rusak,27.12.2022 13:00

Netflix zapowiada, że zamierza skończyć z współdzieleniem kont na platformie jeszcze w 2023 roku. Ile będzie kosztowało nas udostępnianie hasła? Jak Netflix będzie weryfikował to, czy używamy konta z kimś innym?

Choć ciężko przewidzieć, co wydarzy się w 2023 roku, to jedno jest już pewne: czeka nas rewolucja na platformach streamignowych. Netflix do zmian przygotowuje się już od jakiegoś czasu, co mogli na swoich kontach zauważyć również polscy użytkownicy. Teraz przyszedł czas na konkrety dotyczące ograniczeń współdzielenia konta na Netfliksie.

Testowane w niektórych krajach rozwiązanie już na początku 2023 roku pojawi się w Stanach Zjednoczonych, a potem najprawdopodobniej na kolejnych rynkach, w tym w Polsce. Ile będzie kosztowało dzielenie się kontem na Netfliksie i jak będzie wyglądało to rozwiązanie?

Ile będzie kosztowało współdzielenie konta na Netfliksie?

W lipcu informowaliśmy, że Netflix w krajach Ameryki Południowej - m.in. w Argentynie i Gwatemali - zaczął testować rozwiązanie, które ma znacząco ograniczyć współdzielenie kont. Osoby, które udostępniają swoje hasło innym, musiały dopłacić 2,99 dol. miesięcznie, czyli mniej więcej 13 zł. Na początku 2023 roku Netflix wprowadzi tę opcję dla wszystkich swoich użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Co prawda, jeszcze nie wiadomo, kiedy rozwiązanie pojawi się w Polsce, ale najprawdopodobniej będziemy musieli się z nim liczyć już w przyszłym roku. Jesienią Netflix wprowadził możliwość przeniesienia profilu, co miałoby sprawić, że użytkownicy, którzy współdzielą z nami konto, będą mogli zachować historię oglądania, gdy będą zmuszeni do założenia własnej subskrypcji.

trwa ładowanie posta...

Jak będzie wyglądało współdzielenie konta na Netflixie?

Jak informują "Wirtualne Media", w krajach, w których testuje się ograniczenie współdzielenia konta, Netflix wysyła kody weryfikacyjne. Co jakiś czas użytkownicy, by potwierdzić, że korzystają z profilu w tym samym gospodarstwie domowym, muszą wpisać hasło wysłane na maila i mają na to 15 minut. Wciąż jednak nie wiadomo, co w sytuacji, gdy np. jedna z osób będzie w podróży służbowej.

trwa ładowanie posta...

Pojawiają się głosy, że rozwiązanie jakie proponuje Netflix nie będzie skuteczne. Chociażby dlatego, że użytkownicy mogą korzystać ze wspólnego maila lub dzielić się hasłem potrzebnym do korzystania z konta przez wiadomości. "Variety" podaje również, że Netflix nie będzie nikogo obciążał automatycznie dodatkową zapłatą za współdzielenie konta, więc większość najprawdopodobniej będzie ignorowało komunikaty i nic w najbliższej przyszłości się nie zmieni.

Warto jednak przypomnieć, że niedawno brytyjski Urząd Własności Intelektualnej rozpoczął kampanię, która ma uświadamiać użytkowników platform streamingowych, że dzielenie się hasłem jest formą piractwa, a więc przestępstwem. Nie jest jeszcze pewne, co z tą wiedzą zrobi Netflix, ale z pewnością problem współdzielenia konta na platformach będzie jednym z powracających tematów w 2023 roku.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 8
Jacej,zgłoś
Teraz najfajniejsza opcja tzn. Jakość 4k i oglądanie na 4 urządzeniach w tym samym czasie w Polsce kosztuje 60zl. Ja wprowadził bym nasteoujaca opcje : jakość 4K i tylko na jednym urządzeniu w cenie (w przypadku Polski) za 15 zł. Wtedy jak wczesniej składy na pakiet za 60 zł się 4 osoby po 15 zł każda, to teraz każdy założy swoje konto i będzie płacić 15zl. NETFLOX NIE STRACI WTEDY za bardzo finansowo a my użytkownicy także.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Beata,zgłoś
Netflix walczy z tym co sam kiedyś do tego namawiał bravo wy idealny strzał w kolano
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się