Oszustwo metodą na Netfliksa

Nowe oszustwo metodą na Netfliksa. Co trzeba wiedzieć?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.12.2022 15:30

Oszuści próbują różnych sposobów, by wykraść pieniądze z naszych kont bankowych. Tym razem wykorzystują popularność marki jaką jest platforma Netflix. Nie dajcie się nabrać na to, że serwis streamingowy wysyła wam SMS-y.

Było już oszustwo metodą na wnuczka, na policjanta, na pracownika banku, a nawet na rosyjskiego astronautę. Kreatywność złodziei nie zna granic. Portal "Niebezpiecznik" ostrzega przed nową formą kradzieży pieniędzy, która zdobywa coraz większą popularność. Można ją nazwać metodą na Netfliksa.

Oszustwo na Netfliksa

Oszustwo na Netfliksa polega na tym, że ofiara ataku dostaje SMS-a od nieznanego numeru. Treść wiadomość sugeruje, że nadawcą jest Netflix. Komunikat nakłania odbiorcę do wykonania jakiejś czynności. Przykładowo, "NETFLIX: Twoja subskrypcja jest tymczasowo zawieszona, proszę potwierdzić swoje dane, aby ją reaktywować". Wiadomość zawiera link, w który nadawca nakazuje kliknąć.

trwa ładowanie posta...

Linki w SMS-ach prowadzą do wielu różnych domen przypominających oryginalnego Netfliksa. Strony wymagają od użytkownika podania wrażliwych danych, np. loginu, hasła, danych osobowych, danych karty płatniczej. Pod żadnym pozorem nie należy niczego wpisać na witrynie, którą otworzyliśmy z linku w SMS-ie. To prosta droga do wyzerowania konta bankowego.

trwa ładowanie posta...

Netflix nie wysyła SMS-ów

Netflix nie wysyła subskrybentom wiadomości SMS. "Oficjalna komunikacja serwisu Netflix z użytkownikami odbywa się tylko i wyłącznie za pośrednictwem aplikacji lub mailowo z adresu firmy" - poinformowało portal wirtualnemedia.pl biuro prasowe Netflix Polska.

Dlaczego oszuści wykorzystali markę Netfliksa? Serwis streamingowy zapowiedział zmianę zasad dotyczących współdzielenia kont. Platforma najprawdopodobniej będzie wysyłała kody weryfikacyjne na maila z kodem PIN. Oszuści mogli skorzystać z chaosu informacyjnego i dlatego rozpoczęli serię cyberataków.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0