Leyna Bloom

Transpłciowa modelka na okładce kultowego, sportowego magazynu: "To wielki moment"

Źródło zdjęć: © Sports Illustrated Swimsuit Issue, Instagram.com
Anna RusakAnna Rusak,22.07.2021 13:03

Sports Illustrated Swimsuit Issue dzieli się historyczną okładką, na której możemy zobaczyć transpłciową modelkę Leyna Bloom: "To moment, który leczy wiele bólu na świecie". Właśnie tak osoby LGBTQ+ odzyskują swój głos, a my możemy się tylko cieszyć

Niedawno pisaliśmy o pierwszej, transpłciowej aktorce, która dostała nominację do Emmy i o pierwszej transpłciowej modelce, która może zostać Miss USA. Teraz czas na pierwszą transpłciową modelkę, która została gwiazdą okładki kultowego magazynu Sports Illustrated Swimsuit Issue. Czyżby świat faktycznie stawał się bardziej otwarty na społeczność LGBTQ+?

Bycie na okładce tego pisma w świecie modelingu jest naprawdę "czymś" - uważa się nawet, że pojawienie się w nim jest oznaką sukcesu supermodelki. Tym razem wyróżniona została Leyna Bloom i jej obecność na okładce jest czymś naprawdę wyjątkowym.

"To moment, który leczy wiele bólu na świecie. Zasługujemy na niego - my, którzy czekaliśmy miliony lat, by pokazać się światu jako ocaleni, byśmy zaczęli być postrzegani jako ludzie, których się podziwia".

- Leyna Bloom Instagram
trwa ładowanie posta...

Zacne towarzystwo

Tymi słowami na swoim Instagramie modelka uczciła ten historyczny moment. Bloom możecie kojarzyć np. z serialu Pose. Poza tym jest bardzo zaangażowana w życie całej społeczności LGBTQ+ i rozsądnie dobiera współprace - stara się, by przy okazji popierały one ważne spawy i/lub mówiły o istotnych tematach, problemach.

Bloom w magazynie Illustrated Swimsuit Issue ma naprawdę dobre towarzystwo. Obok niej, na pozostałych okładkach, możemy zobaczyć Naomi Osakę i raperkę Megan Thee Stallion. Sama redaktorka pisma - MJ Day - powiedziała, że jej obecność jest "zwieńczeniem łączącej się społeczności" i jest zachwycony, że może w ten sposób pomóc opowiedzieć jej historię.

trwa ładowanie posta...

"Leyna Bloom tworzy historię jako pierwsza transpłciowa modelka na okładce w historii Sports Illustrated Swimsuit i pierwsza kolorowa osoba trans, która pojawia się na naszych stronach, utwierdzając fakt, że im społeczność jest bardziej zróżnicowana i integracyjna społeczność, tym silniejsza się staje".

- people.com

Sama Leyna dodała też, że społeczność transpłciowych osób jest dla niej dużą inspiracją i wsparciem, a jej obecność na okładce jest ogromnym sukcesem dla nich wszystkich. Dodała, że to, że mogą przeżywać takie chwile, jest prawdziwym cudem.

"Wiele dziewczyn takich jak my nie ma szans na spełnienie swoich marzeń lub na długie życie. Mam nadzieję, że moja okładka wzmacnia poczucie wartości tych, którzy walczą o to, by być widzianymi. Pozwólcie, że będę przewodniczką prowadzącą nas ku przyszłości pełnej szacunku i uznania dla wszystkich kobiet, we wszystkich formach i ze wszystkich środowisk".

- Leyna Bloom Instagram
trwa ładowanie posta...

Sam strój, który ma na sobie modelka nie jest przypadkowy. Pewnie tak jak mi okładki takich magazynów kojarzą Wam się bardziej z dwuczęściowymi strojami kąpielowymi. Bloom jednak postawiła na jednoczęściową wersję, bo - jak sama mówi - to w tych strojach transpłciowe kobiety czują się najlepiej.

"Śniłam milion pięknych snów, ale dla dziewczyn takich jak ja większość marzeń to tylko fantazyjne nadzieje w świecie, który często wymazuje i pomija naszą historię, a nawet istnienie. Ten moment jest wielki, dzięki niemu będę żyć wiecznie, nawet gdy fizycznie zniknę z tego świata".

- Leyna Bloom Instagram

Wiem, że pewnie dla niektórych z Was to może być za dużo. Patrząc po moim wstępie, ostatnio coraz więcej osób transpłciowych dochodzi do głosu, są coraz bardziej widzialni_ne. Ja się np. z tego powodu bardzo cieszę, bo tak jak mówiła Bloom - przez długi czas osoby transpłciowe były wymazywane z dyskursu. Na szczęście teraz się to zmienia i też, moim zdaniem, dzięki temu łatwiej się z nimi oswoić tym, dla których ich obecność wciąż jest nowa/trudna.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0