Armani Beauty

Transpłciowa modelka nową twarzą Armaniego! Wielkie marki otwierają się na osoby LGBTQ+

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Armani Beauty
Anna RusakAnna Rusak,04.11.2021 15:05

Armani stawia na inkluzywność i do najnowszej kampanii zaprasza sławną, transpłciową modelkę

Jakiś czas temu pisaliśmy o Sophii Mokhar – transpłciowej uczesnitcze polskiego Top Model. Teraz przychodzimy z dowodem na to, że na rynku naprawdę jest miejsce dla osób LGBTQ+, a po reprezentantów_ki_x tej społeczności sięgają największe marki.

Armani zaprezentował swoją nową kolekcję szminek o nazwie "Lip Power", a na gwiazdę kampanii wybrał transpłciową modelkę Valentinę Sampaio, która tym samym dołączyła do grona wielkich gwiazd reprezentujących markę.

trwa ładowanie posta...

Kim jest Valentina i czemu reklamuje szminki?

Nie wiem, czy wiecie, ale modelka była też pierwszą transpłciową kobietą, która współpracowała z Victoria's Secret, więc przywykła już trochę do przecierania tych niedostępnych wcześniej osobom LGBT+ szlaków.

"Jestem bardzo podekscytowana tym, że dołączyłam do Armaniego. Ta współpraca dla mnie, jako transpłciowej kobiety, jest wielkim kamieniem milowym i spełnieniem osobistych marzeń. Makijaż odegrał też znaczącą rolę w mojej prywatnej ewolucji i jestem wdzięczna Armaniemu za przyjęcie różnorodności, umożliwienie kreatywnej ekspresji i wzmocnienie indywidualnego piękna".

- Armani

Wybór produktu, czyli szminki Lip Power, oczywiście nie jest przypadkowy. Sampaio zdradziła, że szminka była pierwszym produktem, w którym zakochała się jako dziecko. Sporym sentymentem darzy też jeden, szczególny kolor…

trwa ładowanie posta...

"Czerwona szminka to jeden z niewielu produktów kosmetycznych, których używała moja mama. To było kosmetyk przeznaczony na specjalne okazje, więc czerwone usta są dla mnie symbolem świętowania, kobiecości i piękna".

Transpłciowość, która trafia do wszystkich

Jak widzicie, transpłciowe modelki trafiają już nie tylko na okładki magazynów sportowych, ale też stają się twarzami kampanii największych marek. Gratulujemy Armaniemu tak ważnych dla nas i społeczności LGBTQ+ wyborów i liczymy na to, że nasze firmy wezmą z nich przykład! Weźcie sobie do serca też te słowa Sampaio i uwierzcie, że możecie robić co tylko chcecie i być kim tylko chcecie.

"Masz pełne prawo do tego, by żyć jako taka osoba, jaką naprawdę jesteś. Uwierz, że możesz być i tworzyć, co tylko zechcesz. Możesz być modelką, matką, lekarzem; możesz być aktorką, kimkolwiek".

Źródło: Elle

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2