Młodzieżowa Rada Miasta w Gdańsku o Historii i Teraźniejszości

Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska apeluje do dyrektorów szkół w sprawie HiT-u. "Nie pozwólmy na polityczną indoktrynację"

Źródło zdjęć: © Biały Kruk, Facebook, Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,18.08.2022 14:30

Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska wyraziła sprzeciw wobec wchodzącego do szkół przedmiotu: Historia i Teraźniejszość. Młodzież apeluje do dyrektorów szkół.

Kontrowersje wokół wchodzącego we wrześniu do programu do szkół ponadpodstawowych nowego przedmiotu: Historia i Teraźniejszość" to niekończąca się telenowela, która trwa od miesięcy. Na początku otrzymaliśmy zapewnienia, że będzie to jedynie "unowocześnienie WOS-u".

Skończyło się na tym, że jak na razie jedyny dopuszczony przez MEiN podręcznik nowego przedmiotu nazywa dzieci, które przyszły na świat dzięki metodzie in-vitro, "wyprodukowanymi w laboratorium", czarnoskórych murzynami, a... i tutaj trzeba byłoby przepisać cały podręcznik autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego, abyście poznali skalę przegięcia oficjalnego (i jedynego) podręcznika dopuszczonego do użytku przez resort Przemysława Czarnka.

Równie dobrze mogę wam podrzucić kilka linków, abyście zrozumieli skalę problemu:

Wielu nauczycieli zapowiedziała już, że nie będą korzystali z podręcznika. Rodzice wysyłają pisma do dyrektorów szkół z informacją, że nie zamierzają go kupić. Teraz głos zajęli sami uczniowie.

HiT. Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska z prośbą do dyrektorów

Komisja Edukacji Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska wystosowała oficjalny apel do dyrektorów szkół o niekorzystanie z podręcznika do HiT-u autorstwa prof. Roszkowskiego. Proponują aby nauczyciele korzystali z innych materiałów, realizując podstawę programową.

Jak argumentują prośbę?

"Celem utworzenia przedmiotu przez partię rządzącą jest indoktrynacja młodzieży, wedle odpowiadającej jej ideologii. W powstałym podręczniku znajdują się m.in. treści wykluczające osoby poczęte metodą in vitro oraz podważające sprawczość i rolę Unii Europejskiej" - przekazuje Rada.

Młodzi radni - jak czytamy w apelu -  stanowczo sprzeciwiają się "wykluczeniom, zakłamywaniu prawdy oraz wywoływania negatywnego wpływu na kształtowanie własnego światopoglądu osób uczniowskich".

"Wykluczanie podręcznika oraz wprowadzenie programu autorskiego pozwoli szkole na faktyczne edukowanie i wspieranie indywidualności. Nie pozwólmy na polityczną indoktrynację szkół" - proszą pod koniec apelu.

trwa ładowanie posta...

HiT i zdecydowany głos uczniów

Do tej pory w i tak już burzliwej dyskusji brakowało głosu osób, które miały być uczone na podstawie przedziwnego podręcznika do HiT-u wydawnictwa Biały Kruk.

Być może z tego mocnego i stanowczego przekazu Młodzieżowej Rady Gdańska, przykład wezmą także młodzieżowe rady miejskie z innych miast oraz inne organizacje zrzeszające młodych.

Internauci i internautki gratulują członkom gdańskiej rady odwagi:

"Gratulacje dla Was i mądrego miasta Gdańska. Podręcznik Roszkowskiego to co najwyżej niskich lotów publicystyka. Na pewno nie podręcznik szkolny" - pisze użytkownik Facebooka.

"Gratuluję Wam listu! Wasz głos jest szczególnie ważny" - pisze inna internautka.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Jaay,zgłoś
Najśmieszniejsze jest to, że większość normalnej młodzieży chce tego podręcznika w szkole.
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się