Krzysztof Gonciarz kontra młodzież ze Starachowic

Młodzież ze Starachowic wyjaśniła Krzysztofa Gonciarza. Czapki z głów!

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Facebook, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,03.12.2022 14:00

Youtuber Krzysztof Gonciarz nagrał film z wizyty w Starachowicach. Twórca nie zrobił miastu najlepszej reklamy. Radni Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice odpowiedzieli na nagranie Gonciarza w doskonały sposób.

Influencer Krzysztof Gonciarz prowadzi na YouTube nową serię. Twórca podróżuje po Polsce, pokazując ciekawych ludzi i nieoczywiste atrakcje. W połowie listopada opublikował film z wizyty w Starachowicach, mieście położonym w województwie świętokrzyskim.

Youtuber filmuje m.in. opuszczony szpital, blokowisko, okolice zalewu i miejscowy park. Twórcy towarzyszy mężczyzna, który w dzieciństwie mieszkał w Starachowicach. Tworzy on narrację, przez którą miasto wypada na nieatrakcyjne, a niekiedy zaniedbane i niebezpieczne miejsce. Gonciarz poddaje się tej wersji i tytułuje film "Nigdy tu nie wrócę [Starachowice]". Osoby komentujące nagranie zarzucają Gonciarzowi, że ukazał miasto w tendencyjny sposób.

Nigdy tu nie wrócę [Starachowice]

Młodzież ze Starachowic odpowiada Gonciarzowi

Na film Gonciarza zareagowali młodzi ludzie ze Starachowic. Prezydent miasta Marek Materek opublikował na Facebooku film, w którym zwrócił się do youtubera: - Panie Gonciarzu, Starachowice jak każde inne miejsce w Polsce mają dobre i złe strony. Dziś radni młodzieżowej rady miasta pokazali kilka tych dobrych stron. A ja zapraszam na indywidualny spacer po Starachowicach. Oprowadzę w dowolnym terminie - powiedział Materek.

W dalszej części nagrania młodzi mieszkańcy Starachowic pokazali, co warto zobaczyć w mieście, a czego Gonciarz nie pokazał w materiale. Starachowice wypadają zupełnie inaczej niż miasto, które obejrzeliśmy w filmie youtubera. Klip zdobył ogromną popularność w internecie, a jego pomysłodawcom należą się brawa za ciekawy pomysł na promocję miasta.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 22
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 35
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 63
Bezdomny Peli,zgłoś
Pozdrawiam Serdecznie pisamaka :)
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Alegoria,zgłoś
Dlaczego ktoś nie ważne gdzie i kogo idzie na łatwiznę i najłatwiej mu pokazać to co jest nie tak nie ważne z jakiego powodu...wychodzi z opcji że jak to pokaże to będzie więcej lajków ? Czemu nikt nie podejmie się trudu oparcia własnych wywodów na tym co lepiej? Bo wtedy nie będzie w necie odzewu bo to co mówi na nie lepiej działa na czytających?...a co z logiką sentymentem. U tego pana bardziej sentymentu i powrotu do tego co teraz na plus bym się chciał spodziewać. Czemu nie jest ważniejsze...mam nadzieję że kiedyś ktoś kto skądś pochodzi mieszkam lub był napisze coś z serca nie złości ....bo na prawdę więcej energii potrzeba na przekazanie nieaprobaty niż polubienia....więc polubimy miejsca choćby na sentyment te skąd się wywodzimy
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
olinocosta,zgłoś
Starachowice jest to świetne miasto z piękną kulturą oraz świetną infrastrukturą. Otoczenie może i jest inne oraz zaniedbane ale przynajmniej coś się zmienia w tym mieście i bardzo dobrze że prezydent zareagował na coś takiego i może przejrzy na oczy że to miasto wcale nie jest takie złe na jakie się wydaje. Dobrze że Młodzieżowa Rada Miasta zareagowała na jego wypowiedzi.
Odpowiedz
8Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 10