popkultura
"Chłopi" - czy polski kandydat do Oscara zainteresuje Gen Z?
Kasiu, wróć. Nowy film Gonciarza

Zapłakany Krzysztof Gonciarz do hejterów: "Przeproście, gdy dorośniecie"

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,16.09.2022 18:00

"Kasiu, wróć" to półgodzinny film Krzysztofa Gonciarza, w którym twórca opowiada o trudnych emocjach. Youtuber nie ukrywał łez, kiedy opowiadał, że jego dawny związek stał się obiektem memów.

Krzysztof Gonciarz jest jednym z najdłużej działających polskich twórców na YouTube. Przeszedł drogę od redaktora naczelnego TVgry, przez vlogera podróżniczego, po szefa Tofu Media i artystę multimedialnego.

Krzysztof Gonciarz i "Kasiu, wróć"

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń w internetowej działalności Gonciarza było jego rozstanie z youtuberką Kasią Mieciński. Influencerzy opowiedzieli o kulisach związku w dwuczęściowym filmie z 2019 roku.

Niektórzy złośliwi wobec Gonciarza internauci stworzyli mem "Kasiu, wróć". Chodzi w nim o to, aby wyśmiewać Gonciarza za to, że ciężko zniósł rozstanie i tęsknił za byłą partnerką. Ataki hejterów najczęściej przybierały formę komentarzy w mediach społecznościowych. Mem jest już stary, ale na teksty "Kasiu, wróć" nadal można trafić pod nowymi filmami i zdjęciami Gonciarza.

trwa ładowanie posta...

"Kasiu, wróć". Gonciarz odpowiada hejterom

Gonciarz raczej ignorował memy dotyczącego związku z Kasią. Wyjątek zrobił podczas słynnej rozmowy w Hejt Parku ze Stanowskim. Ogromnym zaskoczeniem był więc tytuł filmu "Kasiu, wróć", który twórca opublikował 15 września 2022 roku.

Gonciarz przyznał w nagraniu, że za kimś tęskni. Natychmiast dodał, że nie chodzi o Kasię Mieciński.

- To jest całe okrucieństwo wszystkich memów o Kasi i o mnie, że to tworzy humor oparty na tym, że jak jesteś facetem i jest ci żal po stracie partnerki, to jesteś frajerem. Tymczasem jest to uczucie, które trzeba przeżywać - powiedział Gonciarz. Twórca nazwał zjawisko, którego stał się ofiarą mianem "zmemowania uczuciowości".

Czasem czuję, że nie mogę dzielić się uczuciami, bo zaraz ludzie będą pisać "Hehe, tęskni za Kasią, Kasiu, wróć". Ku*wa, już odpie*dolcie się.

- Krzysztof Gonciarz (YouTube)

- Gdybym umiał napisać piosenkę o swoich uczuciach albo zarapować to by było spoko. Jak nie umiesz robić takich rzeczy, tylko po prostu powiesz, że ci jest smutno z tęsknoty, to nagle jesteś cuckoldem - powiedział Gonciarz w filmie. Cuckold to pejoratywne określenie na mężczyznę, który jest za bardzo uległy wobec kobiet. Hejterzy Gonciarza często używają tego przezwiska w kontekście jego relacji z Kasią.

Mem o Kasi nadal żywy na TikToku

- Ciekawe jest to, że generalnie ludzie dali sobie spokój z memem o Kasi... poza TikTokiem. Kiedy coś wstawiam na TikToka, to w komentarzach czytam "Kasiu, wróć". Ku*wa, półtorej roku minęło od eksplozji tego mema, a związek zakończyliśmy cztery lata temu. Tymczasem niektórzy ludzie na TikToku naku*wiają ciągle ten sam żart - stwierdził Gonciarz w filmie.

Kiedy Gonciarz mówił o atakach w jego stronę, trudno było mu ukryć płacz.

Pie*dolcie się, wszyscy, których śmieszą żarty typu "Kasiu, wróć" i teksty o cuckoldach. Jak z tego wyrośniecie to napiszcie do mnie i mnie przeproście. Wtedy wam wybaczę.

- Krzysztof Gonciarz (YouTube)

Film zdobył dużą popularność. W niecałą dobę od premiery ma ponad 110 tys. wyświetleń.

Kasiu, wróć

Zachęcamy was do przeczytania wywiadu z Grupą Performatywną Chłopaki. Są to aktywiści, którzy opowiadają o tym, czy i jak mężczyzna może mówić o emocjach, czy wolno mu płakać oraz skąd brać zdrowe wzorce męskości.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 53
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 32
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Arrri,zgłoś
Cucklod to po polsku rogacz, nie nadawajcie temu głębszego znaczenia
Odpowiedz
8like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Ketchup inspirowany Taylor Swift? Wkrótce w waszych lodówkach