kobiety
Państwa jako superbohaterki. Sztuczna inteligencja przesadziła z seksowną Polską?
alimenty ojcowie

Mężczyźni nie płacą alimentów, ale winne są kobiety, bo same ich wybrały [OPINIA]

Źródło zdjęć: © Martyna Jałoszyńska, canva, twitter
Anna RusakAnna Rusak,24.09.2022 08:00

Czemu mężczyźni nie płacą alimentów? Bo kobiety wybierają sobie nieodpowiedzialnych partnerów. Tak twierdzi dziennikarz "Rzeczpospolitej" Oto idealny przykład na to, jak winę zrzuca się na ofiarę.

Alimenty to temat, który wciąż powraca. Pisaliśmy o mężczyźnie, który przebrał się za bezdomnego, byleby tylko nie musieć płacić na utrzymanie własnego dziecka. W kwietniu ojciec z Twittera żalił się, że córka pozwała go o alimenty, a on przecież nie chce płacić za jej Ubera czy spa.

Jeśli myśleliście, że winni tym sytuacjom są mężczyźni, to się mylicie. Dziennikarz "Rzeczpospolitej" wyjaśnia, że to przecież kobiety wcześniej powinny sprawdzić, z kim zakładają rodzinę.

Alimenciarze w Polsce

W 2020 roku padł rekord dłużników alimentacyjnych . Wtedy było to prawie 280 tys. osób, które łącznie zadłużone były na 11,4 mld zł.

"Dłużnikami alimentacyjnymi są przede wszystkim ojcowie. W Polsce ponad 97 proc. osób, które nie chcą utrzymywać własnych dzieci, to właśnie mężczyźni. Takie informacje podaje biuro informacji gospodarczej BIG InfoMonitor SA. W jego rejestrach jest 161 638 wszystkich, którzy nie płacą. W tym kobiet nieco ponad 2,5 tys." – podaje Wyborcza.

trwa ładowanie posta...

Mamy w Polsce wielki problem z liczbą mężczyzn, którzy nie dokładają się do utrzymania własnych dzieci. W mediach pojawiają się historie o tym, jak mężczyźni bez żenady artykułują, że nie podoba się, że dzieci chcą od nich pieniędzy na życie.

Nie płacą alimentów, ale to wina kobiet

Oczywiście te wszystkie problemy nie są winą biednych mężczyzn. Winne są kobiety, które nieporadnie dobierają sobie partnerów. W końcu powinny przewidzieć, że ojciec nie sprosta zadaniu, zawczasu się ubezpieczyć i zapewnić dziecku odpowiedni byt. Tak w każdym razie wynika z artykułu w "Rzeczpospolitej", którego fragmenty cytuje Cywilizacja Życia:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Niestety zgadza się z nim część komentujących. Pojawiają się głosy mówiące o tym, że kobieta powinna wiedzieć "przed kim rozkłada kolana" i w zasadzie jak się "puszcza" to sama jest sobie winna.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Po raz kolejny zrzucamy winę na ofiarę

To jest po prostu kolejny przykład zrzucania winy za sytuację na ofiarę. Tak samo jest przecież w przypadku gwałtów, bo to my kusimy, prowokujemy, wysyłamy sygnały. I tu zaskoczenie - znowu winne są kobiety, nie mężczyźni.

Ciekawe w ogóle jak taka kobieta ma przewidzieć, że dany mężczyzna potraktuje ją w taki sposób? Sprawa jest prosta i nie podlega dyskusji - ojciec ma obowiązek płacić za swojego dziecko. Państwo ma obowiązek go do tego zmusić. Jak jednak niestety widać po statystykach, wciąż nie do końca się to udaje.

trwa ładowanie posta...

Źródła: https://www.rp.pl/rzecz-o-prawie/art37075721-marcin-chalupka-alimenty-sposobem-kastracji-ekonomicznej, https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,18944757,dluznik-alimentacyjny-to-przede-wszystkim-ojciec.html, https://klub-lewica.org.pl/aktualnosci/2036-czy-minister-kultury-wie-ze-sponsoruje-roberta-bakiewicza-ktory-nie-placi-alimentow-na-swoje-dzieci, https://alebank.pl/kim-jest-polski-dluznik-alimentacyjny-%E2%80%92-w-maju-2020-r-kwota-zaleglosci-wynosila-ok-114-mld-zl/?id=334162&catid=22869

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Niknik,zgłoś
Jestem dłużnikiem , po przejściach a to nie oznacza że nie zaplanowałem przyszłości dla synów
Odpowiedz
0like1dislike
Hikari16,zgłoś
Może niech mężczyźni lepiej kontrolują to, co mają w spodniach. Pragnę przypomnieć, w razie jakby ktoś zapomniał, że kobieta nigdy sama sobie dziecka nie robi, zawsze potrzebne jest męskie nasienie. Co więcej, komentujący chyba zapominają, że jeżeli ojciec chce mieć kontakt z dzieckiem to o nie walczy, nawet gdy dziecko jest z matką, która zabrania im sie spotykać. Alimentów zwykle nie płacą ci, którzy nie chcą ponieść odpowiedzialności za własne czyny. Dziecko zrobić to jest przyjemność, gorzej później, bo trzeba je utrzymać i wychować, a nie odstawić na półkę niczym zabawkę. Niby oczywistość, a jednak jakoś do wielu nie dociera. Zdrowy rozsądek nakazuje rozważyć wszelkie możliwe konsekwencje swoich czynów, bo chyba nie trudno się domyślić, że seks może skutkować poczęciem dziecka. Jedyną w 100% skuteczną metodą antykoncepcyjną jest abstynencja seksualna. Najgorsze jest to, że wielu takich tatusiów na starość żąda alimentów od dziecka, na których sami nie płacili.
Odpowiedz
9like0dislike
Dramat,zgłoś
Strasznie jednostronny i prostacki artykuł. Zero analizy problemu, którym jest przyznawanie wyłącznej opieki nad dzieckiem matce i przyzwolenie na rodzicielską alienację ojców i sprowadzenia ich do roli skarbonek. Jeśli ojciec przez lata nie widzi dziecka, to normalne, że więź zanika i nie czuje już potrzeby wydawania pieniędzy na nie wiadomo co. Do tego dochodzi buntowanie dzieci przez matki. W cywilizowanej Szwecji wyłączna opieka jest przyznawana tylko w skrajnych przypadkach związanych z przemocą. Dziecko potrzebuje obojga rodziców a nie pieniędzy.
Odpowiedz
7like5dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 10
Komentarze (10)
arrow
Żenująca reklama u Martirenti. Policzek dla wszystkich kobiet