Mateusz Morawiecki ostro o PandoraGate: "To jest działanie zwyrodnialców"
Film Sylwestra Wardęgi wywołał reakcję u Mateusza Morawieckiego. Premier odniósł się do problemu podczas transmisji na Facebooku. Działacz PiS przestrzega przed "zwyrodnialcami" i "zboczeńcami".
Kolejna osoba odnosi się do filmu Sylwestra Wardęgi. Tym razem głos zabrał sam premier. Mateusz Morawiecki poruszył kwestię "patocelebrytów" podczas transmisji na Facebooku, a także we wpisie na X (Twitterze). Premier napisał: "Musimy chronić nasze dzieci w internecie! W Państwie Polskim nie ma zgody na pedofilię, na tolerowanie zwyrodnialców. Poleciłem służbom zająć się natychmiast sprawą, oczekuje stanowczych i szybkich działań. Ostrzegam wszystkich, którzy chcą krzywdzić dzieci. Spotka Was kara, spotka Was kara najbardziej dotkliwa z możliwych."
Podobne
- Mateusz Morawiecki ostro o freak fightach. "Nadzwyczajna brutalność"
- Wardęga złapany. Morawiecki informuje o zeznaniach youtubera
- Popularny youtuber w ogniu krytyki. Poszło o miniaturki do filmów o powodzi
- Boxdel o Pandora Gate. "Czy naprawdę stoję ramię w ramię z Trynkiewiczem?"
- "Przestaję być influencerem". Mandzio ujawnił, co robi dalej
Patocelebryci i zwyrodnialcy
Dłuższa wypowiedź premiera dostępna jest na Facebooku. Mateusz Morawiecki zwraca uwagę na to, że dorośli zazwyczaj są bardziej odporni na próby manipulacji niż dzieci. Problemem staje się tworzenie idoli i szukanie ich w nieodpowiednich osobach, które wykorzystują swoją sławę, aby dostać to, czego chcą.
Jak powiedział Mateusz Morawiecki: "Nie ma w Państwie Polskim miejsca na pedofilię i patocelebryckie zachowania w internecie. To jest działanie zwyrodnialców i będziemy starali się je wykorzenić, maksymalnie skutecznie, jak tylko się da". Premier powiedział także, że nie interesuje go opinia celebrytów i salonu warszawskiego.
Służby już działają
Mateusz Morawiecki poinformował także, że nakazał służbom natychmiastowe zajęcie się sprawą poruszoną w filmie Sylwestra Wardęgi. Premier oczekuje szybkiego i stanowczego działania. Polityk PiS zapowiedział także, że każdego, kto krzywdził dzieci, spotka możliwie najostrzejsza kara zgodnie z polskim prawem.
Wzmocniony zostanie także zespół zajmujący się dotychczasowo treściami pedofilskimi. Premier Morawiecki chce stworzyć punkt, w którym dzieci i młodzież będą mogły zgłaszać podejrzane zachowanie.
Popularne
- Lody Wojanek już wkrótce w Żabce? Podobno już są w niektórych sklepach
- Ola Jasianek zwolniona z pracy. Ekspertka ocenia sprawę
- Przmek Pro i Kartonii są zaręczeni. Nie wszystko poszło z planem
- Zestaw Happy Meal z BTS wkrótce w McDonald's. Tak, będzie dostępny w Polsce
- Kim jest Makowkamusic? Influencerka znów budzi emocje
- Nowe seriale 2025. Co obejrzeć jesienią? [LISTA PREMIER]
- Fusialka i Poczciwy Krzychu są razem? Tiktokowi detektywi na tropie
- Måneskin kończy przerwę. Zespół powróci z nową muzyką, bo... potrzebuje hajsu?
- Fausti się odkleiła? Wers o zarobkach byłego wywołał burzę