Morawiecki wykorzystuje wizerunek dzieci w kampanii wyborczej.

PR-owy niewypał Morawieckiego. Posłużył się wizerunkiem dziecka

Źródło zdjęć: © canva
Marta Grzeszczuk,
05.09.2023 10:15

Premier Mateusz Morawiecki upublicznił na X informację, do której szkoły uczęszcza jego córka. Komentatorzy prześcigają się w krytyce.

Premier Mateusz Morawiecki kolejny raz opublikował na X zdjęcie jednego z czwórki dzieci. Można przypuszczać, że te posty mają w założeniu ocieplać wizerunek polityka, jednak ten z 4 września okazał się zupełnym niewypałem. Komentatorzy punktują, pod jak wieloma względami jest problematyczny. 

trwa ładowanie posta...

Post Morawieckiego to zdjęcie jego 12-letniej córki zaczynającej rok szkolny w prywatnej Szkole Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Warszawie. Polityk opatrzył wpis komentarzem: "My też rozpoczęliśmy dziś kolejny rok szkolny. Córeczko, pamiętaj, że zawsze możesz na mnie liczyć. Zwłaszcza na matematyce i potem na HiTcie".

Córka Morawieckiego uczęszcza do prywatnej podstawówki

Bardzo wiele komentatorek i komentatorów, w tym Anna-Maria Żukowska z Lewicy, wytyka szefowi rządu, że wysłanie dziecka do prywatnej szkoły nie świadczy za dobrze o jego zaufaniu do publicznego systemu edukacji w naszym kraju.

Czesne w szkole do której premier posłał córkę to 14 tys. zł rocznie
Czesne w szkole do której premier posłał córkę to 14 tys. zł rocznie (@X)

Kontrowersyjny jest również fakt, że roczne czesne w wybranej przez Morawieckiego szkole to aż 14 tys. zł. Takie kwoty są poza zasięgiem większości rodziców. Raczej nie przysporzą popularności premierowi wśród osób, które również chciałyby zapewnić swoim dzieciom lepszą edukację niż ta, którą oferują placówki publiczne pod rządami ministra Czarnka.

Czy używanie wizerunku dziecka jest etyczne?

Wizerunek dzieci nie powinien być wykorzystywany medialnie przez rodziców.
Wizerunek dzieci nie powinien być wykorzystywany medialnie przez rodziców. (@X)

Część komentatorów i komentatorek zauważyła, że używanie wizerunku dziecka w kampanii wyborczej jest wysoce wątpliwym etycznie posunięciem. O tym, że dzieci osób publicznych powinny mieć prawo do prywatności, a zabiegać powinni o nie przede wszystkim ich rodzice, pisaliśmy m.in. tutaj.

Czy premier powinien ujawniać gdzie przebywają jego dzieci?
Czy premier powinien ujawniać gdzie przebywają jego dzieci? (@X)

Z krytyką spotkał się też fakt upublicznienia przez polityka, do której konkretnie placówki uczęszcza jego córka. Taka informacja może przecież zostać wykorzystana na szereg mniej lub bardziej zagrażających dziecku sposobów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1