Vogue Polska: Mata na okładce październikowego wydania

Mata na okładce "Vogue Polska". "Patrzę na moje wersy jak na zaklęcia magiczne"

Źródło zdjęć: © Facebook, Kolaż:Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,27.09.2022 10:39

Raper Mata, czyli Michał Matczak, pojawi się w październikowym wydaniu magazynu "Vogue Polska". W dodatku będzie go można zobaczyć na okładce.

Michał Matczak, Mata, to jeden z najpopularniejszych raperów ostatnich lat. Mata jest popularny w świecie muzycznym, ale i modowym czy reklamowym. Swojego czasu raper miał nawet swój własny zestaw w McDonald’s. Pamiętacie jeszcze o "zestawie Maty"?

A teraz twarz Maty spojrzy na was z okładki polskiego Vouge’a!

Vogue Polska: Mata na okładce październikowego wydania

To już oficjalne: Mata pojawi się w październikowym wydaniu "Vogue Polska". Raper będzie gwiazdą numery. Jego zdjęcie jest na okładce, którą "Vogue Polska" pokazał w social mediach 27 września. Wydanie z Matczakiem pojawi się już 29 października na półkach sklepowych.

O czym w wywiadzie dla "Vogue Polska" mówi Matczak? Zajawka zapowiada, że będzie to raczej autorski manifest, zamiast tradycyjnej rozmowy:

- Czasami patrzę na moje wersy jak na zaklęcia magiczne, a na piosenki jak na duchowe rytuały. Czasami rapuję o światach, które jeszcze nie istnieją, bo wierzę, że słowa mogą je urzeczywistnić" - mówi Mata w październikowym wydaniu "Vogue Polska".

To brzmi na pewno sensowniej od tego, co przekazuje najczęściej jego ojciec - prof. Marcin Matczak - w social media…

trwa ładowanie posta...

"Vogue Polska": Mata z nową płytą!

Zapowiedź redaktorki naczelnej Vogue zdradziła też, że Mata jest w trakcie przygotowywania nowej płyty:

"Wierzy, że jego nowa płyta pomoże młodym ludziom nabrać odwagi do zmieniania rzeczywistości. Sesja okładkowa, w której zgodnie z trendem na słowiańszczyznę i ludowość pojawiają się szydełkowe akcesoria, to zapowiedź nowego wizerunku Maty, który jest próbą dialogu z polską tożsamością wizualną" – zapowiada redaktorka naczelna "Vogue Polska" Ina Lekiewicz w social mediach magazynu.

Na pewno dowiemy się czegoś więcej o Macie, jego płycie, a może nawet o kampanii prezydenckiej, do której Mata podobno się przygotowuje.

Tak nawiasem pisząc, w tym samym wydaniu ukarze się tekst o osobie jednego z najbardziej tajemniczych muzyków. Chodzi o Franka Oceana.

Dorota Masłowska na drugiej okładce "Vogue Polska"

"Vogue Polska" zapowiedziało też reprezentantkę drugiej okładki. To pisarka Dorota Masłowska. Jeśli nie kojarzycie jej z takich książek, jak np. "Paw Królowej", czy "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną", to może pamiętacie z ostatnich występów w SBM Label. Do tego ostatniego Masłowska ma nawiązać w wywiadzie z z Wojciechem Engelkingiem:

"Pisarka, mimo imponującego dorobku, jest nieustannie poddawana krytyce, zwłaszcza teraz, gdy jej nowym środkiem wyrazu stał się rap. Dla mojego pokolenia była nie tylko głosem, ale nadzieją na uczestnictwo w świecie, który wydawał się niedostępny" - pisze we wstępniaku do październikowego numeru redaktorka naczelna "Vogue Polska".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2