Laleczka Chucky po stronie LGBTQ+

Laleczka Chucky otwarcie wspiera osoby LGBTQ+. "Nie jestem potworem!"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,03.11.2021 15:25

Najbardziej przerażająca lalka w historii kina ujawniła swoje łagodne i tolerancyjne oblicze.

Laleczka Chucky jest tak ważna dla kina grozy, jak chrzest dla Polski. Chucky, w którą po swojej śmierci wstąpił morderca Charles Lee Ray, w wyjątkowo brutalne i wyszukane sposoby zabija ludzi w ramach zemsty za swój los. Obecnie możemy mówić o uniwersum Laleczki Chucky, ponieważ od 1988 roku powstało aż osiem filmów, w których wystąpiła ta demoniczna postać.

W 2021 roku do grona produkcji o diabolicznej lalce dołączył serial "Chucky" wyprodukowany przez stację SyFy. Premiera pierwszego odcinka odbyła się 12 października. Twórcy serialu zapowiadali, że "Chucky" będzie świeżym spojrzeniem na ikoniczną lalkę i nada jej nieco głębi. Wszystko wskazuje na to, że obietnice udało się spełnić w rzeczywistości.

Chucky TV Series - Official Trailer (2021) Brad Dourif, Jennifer Tilly, Devon Sawa

Laleczka Chucky po stronie osób LGBTQ+

Konto telewizji SyFy na TikToku opublikowało fragment jednego z odcinków serialu o Laleczce Chucky. Przysłuchujemy się tam rozmowie lalki z Jake'm Wheelere'm, który zdobył zabawkę na garażowej wyprzedaży. Laleczka wyjawia chłopcu, że kiedyś miała "queerowe dziecko".

To nawiązanie to filmu "Seed of Chucky" z 2004 roku, w którym Chucky i jej partnerka Tiffany doczekały się potomstwa, ale kłóciły się, jakie imię nadać dziecku - Glen czy Glenda. Dziecko, aby przerwać kłótnię lalek, powiedziało: - Nie mam pewności. Czasami czuję się jak chłopiec. Czasami czuję się jak dziewczyna. Czy mogę być jednym i drugim?

trwa ładowanie posta...

Serialowa Chucky nawiązuje do wydarzeń z filmu, mówiąc Jake'owi Wheelere'owi, że jej dziecko było "genderfluid", co w tłumaczeniu na język polski oznacza osobę zaliczającą się do tożsamości niebinarnych, czyli nieidentyfikujących się ani z kobietą, ani z mężczyzną. Jake pyta się Chucky, jak ona się z tym czuje, na co laleczka odpowiada: - Nie jestem potworem.

Chucky sugeruje tym samym, że osoby, które cechują się homofobicznymi poglądami... to potwory.

trwa ładowanie posta...

Fani Laleczki Chucky bardzo pozytywnie przyjęli fakt, że ich ulubiona bohaterka wyróżnia się otwartą i tolerancyjną postawą. Skoro więc Chucky jest tak bardzo troskliwym rodzicem, może kiedyś powstanie film familijny z jej udziałem? Chcielibyście go zobaczyć?

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 8
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 8