film
20. edycja Millennium Docs Against Gravity. Co oglądać?
Pixar zrobi animację dla dzieci z transpłciową postacią

Bijemy BRAWO, bo Pixar zrobi animację dla dzieci z transpłciową postacią

Źródło zdjęć: © YouTube / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.04.2021 14:16

Czy to początek rewolucji w świecie filmów animowanych? Mamy nadzieję, że tak! Pixar ogłosił nabór na odtwórczynię roli 14-latki, Jess, która będzie pierwszą transpłciową postacią w historii słynnego studia.

Kultowe studio animacji Pixar, wchodzące w skład korporacji The Walt Disney Company, poszukuje aktorki w wieku 12-17 lat, która wcieli się w rolę Jess w nadchodzącej produkcji (póki co szczegóły dotyczące fabuły filmu są owiane zasłoną tajemnicy). Wiadomo jedynie, że Jess ma być 14-letnią transpłciową dziewczyną – "zdolną do współczucia, zabawną i zawsze cię wspierającą".

Informację o castingu zdobyła organizacja Trans March z San Francisco (organizacja zajmuje się m.in. corocznym organizowaniem marszów w obronie praw osób transpłciowych i mniejszości seksualnych, źródło: wyborcza.pl). Aktywiści z Trans March otrzymali potwierdzenie o trwającym naborze od samego Pixara, a dokładnie od reżysera obsady – donosi portal "Yahoo".

trwa ładowanie posta...

Pixar szuka aktorki do roli transpłciowej postaci

Z ulotki informującej o prowadzonym castingu dowiadujemy się, jakimi cechami powinna wyróżniać się aktorka do roli Jess. Dobrze, aby była entuzjastyczna, towarzyska, zabawna, energetyczna. Powinna czuć się komfortowo przy pracy z mikrofonem oraz potrafić autentycznie sportretować 14-letnią transpłciową dziewczynę, co sugeruje, że Pixar poszukuje do tej roli transpłciowej aktorki.

W animacjach Pixara jest coraz więcej miejsca dla mniejszości seksualnych

Środowisko LGBT+ zareagowało bardzo entuzjastycznie na wieść o prowadzonym przez Pixara castingu. Warto zauważyć, że kultowe studio poświęca coraz więcej czasu w swoich animacjach na uświadamianie o mniejszościach seksualnych i płciowych. W portfolio Pixara znajduje się już krótkometrażówka "Out", której bohaterem jest gej – produkcję można obejrzeć na platformie Disney+.

Out Trailer (2020) Pixar Disney+ Short Films

Pozostańmy w świecie dobrych wiadomości. Sprawdźcie, w jaki sposób studenci pomagają seniorom ratować biznes.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 22
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 11
  • emoji kupka - liczba głosów: 10
Komentarze (0)
arrow
Przyszłość "Spider-Man" pod znakiem zapytania. Hollanda zastąpi kobieta?