Wielka Brytania i Nowa Zelandia blokują TikToka

Kolejne państwa blokują TikToka. Wielka Brytania i Nowa Zelandia z zakazem

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,17.03.2023 10:15

Od pewnego czasu kolejne kraje coraz częściej decydują się na blokowanie TikToka na urządzeniach rządowych. Tym razem na taki ruch zdecydowała się Wielka Brytania i Nowa Zelandia. Czy Polska pójdzie ich śladem?

TikTok mierzy się z coraz poważniejszymi problemami dotyczącymi dostępności do platformy. Pod koniec lutego Komisja Europejska nakazała swoim pracownikom usunąć TikToka z telefonów i urządzeń służbowych. Na taki krok wcześniej zdecydował się Kongres USA.

Teraz przyszedł czas na Wielką Brytanię i Nową Zelandię. Od teraz wszystkie urządzenia rządowe w tych państwach nie mogą mieć zainstalowanej aplikacji TikTok. Czy Polska zdecyduje się na podobne rozwiązanie?

Wielka Brytania blokuje TikToka

Decyzja dotycząca blokady TikToka na urządzeniach rządowych w Wielkiej Brytanii została podjęta w czwartek 16 marca w Izbie Gmin. Wszystko to ze względu na obawy dotyczące powiązań TikToka z firmą ByteDance i niepokojem dotyczącym przekazywania Chinom osobistych informacji dotyczących użytkowników platformy.

Na taki sam krok zdecydowała się Nowa Zelandia. W piątek 17 marca szef służby parlamentarnej - Rafael Gonzalez-Montero - ogłosił, że do końca tego miesiąca dostęp do TikToka zostanie zablokowany na wszystkich urządzeniach parlamentarnych.

- Za radą naszych ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego służba parlamentarna poinformowała posłów i personel, że aplikacja TikTok zostanie usunięta ze wszystkich urządzeń, które mają dostęp do sieci parlamentarnej - powiedział Rafael Gonzalez-Montero, cytowany przez CNN.

trwa ładowanie posta...

TikTok rozczarowany decyzją Wielkiej Brytanii

Rzecznik TikToka w oświadczeniu związanym ze zbanowaniem platformy na urządzeniach rządowych w Wielkiej Brytanii, wyraził swoje rozczarowanie decyzją rządu. Obiecał również, że TikTok będzie współpracował z państwem w celu rozwiązania tych problemów.

- Uważamy, że te zakazy są oparte na ogromnym nieporozumieniu, a także są napędzane przez szerszą geopolitykę, w której TikTok i miliony jego użytkowników w Wielkiej Brytanii nie odgrywają żadnej roli. Wciąż jesteśmy zaangażowani we współpracę z rządem, która miałaby rozwiązać wszelkie problemy - twierdził rzecznik TikToka cytowany przez CNN.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu w rozmowie z PAP Radosław Fogiel, czyli szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, został zapytany o to, czy Polska również zdecyduje się na podobne kroki. Wtedy poseł PiS twierdził, że takie prace nie są prowadzone, a ewentualne ograniczenia wynikałyby z narzuconych przez UE działań. Patrząc jednak na tendencje na świecie, może zmienić w tej sprawie zdanie.

Źródło: CNN, Guardian, PAP

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
bzdziąk,zgłoś
Ale po tych wpisach to może sie Jarkowi nie spodobać i każe zmienić , to co tutaj piszemy . Oczywiscie bedzie to samodzielnie podjęta decyzja przez patriotyczny elektorat .
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Patrząc na poziom intelektualny większości ameb wrzucających filmy na tiktoka, powinni usunąć w 100% tą aplikacje na całym świecie
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się