Oficjalne konto PiS na TikToku ma przekonywać młodych

PiS z oficjalnym kontem na TikToku. Zwerbują młodych czy boomerów?

Źródło zdjęć: © TikTok, pis_org
Anna RusakAnna Rusak,16.02.2023 12:15

Prawo i Sprawiedliwość wystartowało z oficjalnym kontem na TikToku. Konto "pis_org" ma docierać do młodych ludzi i walczyć z dezinformacją. Influencerzy na TikToku wychwalający PiS oraz konto "Okiem Młodych" już nie wystarczają.

W sierpniu zeszłego roku pisaliśmy o "Okiem Młodych". To profil na TikToku, na którym młodzi ludzie związani z Prawem i Sprawiedliwością, naszym zdaniem bezkrytycznie wychwalają obecny rząd i wytykają każde potknięcie lidera PO Donalda Tuska. Ostatnio, niektórzy tiktokerzy, w tym Filip Zabielski, również zaczęli wrzucać do sieci nagrania wychwalające PiS.

Teraz partia rządząca postanowiła zaangażować się w walkę o młodych wyborców trochę bardziej oficjalnie. Na TikToku pojawiło się konto "pis_org". W pierwszym filmie europoseł Tomasz Poręba opowiada o antypisowskim przekazie i zapowiada walkę z nieprawdziwymi informacjami na temat tego, co PiS robi dla Polski.

Oficjalne konto PiS na TikToku

Wychodzi na to, pochwalne opinie młodych influencerów na TikToku i filmy "Okiem Młodych" nie wystarczą. PiS ruszył z oficjalnym kontem na platformie społecznościowej. W pierwszym nagraniu, udostępnionym 15 lutego, europoseł Tomasz Poręba mówi o zalaniu mediów społecznościowych antypiosowskim przekazem.

Przekonuje, że w social mediach przeważa brak zrozumienia dla tego, co PiS tak naprawdę robi. Tłumaczy też, że na oficjalnym koncie partii na TikToku PiS będzie mówił o tym, jak Polska wygląda i co chce z nią zrobić. Podkreśla, że partia rządząca dotrzymuje obietnic i powołuje się na 500 plus oraz zerową stawkę PIT dla młodych.

- Dlatego tutaj, w tym miejscu, będziemy wam o tym mówić, jak my czujemy Polskę, jak my czujemy polskie sprawy, co chcemy w Polsce zrobić. Tak, żebyście mieli inny punkt widzenia, alternatywny do tego, który wam się próbuje wtłoczyć w głowy, a nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - mówi Poręba w TikToku na profilu PiS.

trwa ładowanie posta...

PiS na TikToku chce walczyć o młodych użytkowników

Reakcje na utworzenie konta PiS na TikToku są dość mieszane. Część użytkowników śmieje się z próby zwerbowania młodych wyborców przez partię. Część życzy powodzenia i trzyma kciuki za sukces. Niektóre osoby, głosujące w poprzednich wyborach na PiS, wyrażają rozczarowanie rządzącymi. W szczególności obrywa się ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi.

"Głosowałam na PiS, ale to, co Czarnek zrobił z polską szkołą i nauczycielami, to [przez to] mam już dość PiS" - pisze jedna z użytkowniczek pod filmem na oficjalnym profilu PiS.

"Trzymam kciuki za następną wygraną, powodzenia" - komentuje mężczyzna na TikToku.

trwa ładowanie posta...

Rzecznik PiS w rozmowie z PAP podkreśla, że przez konto na TikToku partia chce docierać do młodych ludzi i prostować fake newsy na jej temat. O tym, czy tak się rzeczywiście stanie, przekonamy się pewnie w dniu wyborów. Hejt, który wylał się na Zabielskiego za TikToki promujące PiS oraz dość mała popularność profilu "Okiem Młodych", może jednak nie wróżyć niczego dobrego.

trwa ładowanie posta...

Źródło: PAP

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1