Kanye West Lizzo

Kanye West krytykuje "modę na otyłość" i plus size Lizzo

Źródło zdjęć: © Inne
Anna RusakAnna Rusak,11.10.2022 19:00

Kanye West postanowił skrytykować rzekomą "modę na otyłość" i powołał się na przykład Lizzo. Artystce nie spodobały się jego komentarze i w dość mocnych słowach odpowiedziała, co o nich myśli.

Lizzo znana jest ze swojego ciałopozytywnego podejścia. Piosenkarka bardzo często zwraca uwagę na to, że każde ciało zasługuje na szacunek i akceptację. Założyła nawet markę Yitty, która walczy ze stereotypami i sprzedaje ubrania pasujące na każdą osobę.

Niestety nie zawsze jej działania spotykają się ze zrozumieniem. Ostatnio skrytykował ją Kanye West. Lizzo postanowiła mu odpowiedzieć.

Kanye West krytykuje otyłość Lizzo

Nie raz i nie dwa Lizzo musiała zmagać się z fatfobicznymi komentarzami. Fala hejtu i rasizmu ostatni raz porządnie wylała się na nią, gdy wróciła z kawałkiem "Rumours". Choć wydawało się, że od tego czasu Lizzo nabrała już dużego dystansu do takich komentarzy, to niestety inni wciąż myślą, że mogą do woli komentować jej wygląd i wagę.

Ostatnio postanowił to zrobić Kanye West. W wywiadzie dla Tuckera Carlsona stwierdził, że jej eksponowanie "nadwagi" jest niezdrowe i nie podoba mu się to, że w mediach społecznościowych promuje się otyłość.

- Kiedy Lizzo traci pięć kilogramów i to ogłasza, boty na Instagramie atakują jej oświadczenie o schudnięciu, bo media chcą nam wmówić, że nadwaga jest teraz czymś pożądanym i modnym, gdy tak naprawdę jest niezdrowa. To demoniczne – powiedział w wywiadzie Kanye.

Kanye West exclusive: Rapper tells Tucker Carlson story behind White Lives Matter shirt

Lizzo odpowiada Kanye Westowi na fatfobiczne komentarze

Lizzo oczywiście nie zostawiła tych fatfobicznych komentarzy bez odpowiedzi. Podczas jednego z koncertów na trasie koncertowej w Scotiabank Arena w Toronto odniosła się do słów Westa i stwierdzała, że cała Ameryka powinna się od niej i jej wyglądu odczepić.

- Czuję, że wszyscy w Ameryce mają moje pier*olone imię w swoich pier*olonych ustach bez pier*olonego powodu. Sama zajmuje się tylko moim pięknym, tłusty, czarnym, interesem. Mogę przy tym zostać? – powiedziała w trakcie koncertu Lizzo.

trwa ładowanie posta...

Piosenkarka w dość dosadnych słowach chciała po prostu przekazać, że komentowanie czyjegokolwiek wyglądu nie jest dobre. Nigdy nie wiemy, jaka historia stoi za daną osobą i z czego wynika jej nadwaga czy niedowaga (przypominam, że z niechcianymi komentarzami spotykają się osoby o każdych kształtach).

Owszem, Lizzo kiedyś mówiła, że "kocha być gruba", ale nie mówiła tego by kogokolwiek zachęcić do tycia. Chciała po prostu pokazać, że akceptuje siebie taką jaką jest i to jest prawdziwie ciałopozytywna postawa. Poza tym artystka zajmuje się śpiewaniem i jeśli można coś w jakikolwiek sposób komentować w przypadku jej osoby, to powinny być to jej piosenki czy albumy, nie wygląd.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Jaay,zgłoś
Bycie tucznikiem to po prostu powolne wykańczanie swojego organizmu.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się