Lizzo

Bielizna modelująca od Lizzo. Yitty walczy ze stereotypami i promuje ciałopozytywność

Źródło zdjęć: © Instagram, Lizzo
Anna RusakAnna Rusak,02.04.2022 16:00

Lizzo rusza ze swoją marką bielizny modelującej. Celebrytka walczy ze stereotypami dotyczącymi seksownych ubrań i promuje ciałopozytywność. Yitty od Lizzo to prawdziwa rewolucja.

Lizzo znana jest ze swojego ciałopozytywnego podejścia. To kobieta, która nie przejmuje się fatfobicznymi komentarzami i wciąż cieszy się z tego, jak wygląda jej ciało. W końcu jak sama mówiła - kocha być gruba.

Teraz tą miłością do wszystkich rozmiarów ciała postanowiła podzielić się ze światem. Lizzo właśnie stworzyła swoją markę bielizny modelującej, w której dobrze mają czuć się absolutnie wszystkie osoby i to bez znaczenia, jaki rozmiar noszą.

Lizzo i jej bielizna modelująca

Markę Yitty Lizzo stworzyła wraz z Fabletics, a jej kolekcja ma być dostępna już od 12 kwietnia. Rozmiarówka tej bielizny modelującej ma być naprawdę szeroka i inkluzywna. W asortymencie znajdziemy zarówno najmniejsze, jak i największe rozmiary.

trwa ładowanie posta...

Kolekcja Lizzo ma się jednak wyróżniać na tle innych. Przede wszystkim tym, że piosenkarce nie chodzi o ulepszanie czy zmienianie naszych ciał. Po prostu chce, żebyśmy wszyscy mogli "przytulić je" na swoich warunkach.

Lizzo nie chce, by jej bielizna kogokolwiek zmieniała. Nie chce nas w żadnym stopniu ograniczać, bo sama ma dość ludzi, którzy mówią jej, jak powinna wyglądać i co powinna robić ze swoim ciałem. W jej bieliźnie każdy w stu procentach ma się po prostu czuć sobą.


To jest list miłosny do moich wielkich grrrls i list powitalny dla wszystkich ciał. To nie jest zaproszenie do tego, byście zmieniali to, kim jesteście… to okazja do bycia tym, kim jesteś na swoich warunkach. Nie wiem jak wy, ale ja mam dość ludzi, którzy mówią mi, jak mam wyglądać i czuć się ze swoim ciałem.

- Lizzo
trwa ładowanie posta...

Komfort też może być seksowny

Co więcej, Lizzo nie chce, by seksowność kojarzyła się z poczuciem dyskomfortu. Uważa, że jeśli w czymś czujemy się niewygodnie, powinniśmy to po prostu zdjąć. To my jesteśmy seksowne/seksowni, nie to, w co jesteśmy ubrane/ubrani. Dzięki takiemu podejściu możemy odzyskać swoje ciało.


Jestem zmęczona dyskomfortem, który stał się synonimem seksowności. Jeśli coś jest niewygodne, ZDEJMIJ TO. A jeśli czujesz się dobrze, ZAŁÓŻ TO. @YITTY to nie tylko bielizna modelująca, to Twoja szansa na odzyskanie ciała i zdefiniowanie na nowo swojego standardu piękna.

- Lizzo

Lizzo zmienia bieliznę modelującą

Trzeba przyznać, że to dość odświeżające podejście. W końcu do tej pory bielizna modelująca kojarzyła się raczej z czymś po pierwsze mało seksownym, po drugie miała zmieniać wygląd naszego ciała tak, byśmy dopasowywali się do norm społecznych.

Lizzo i jej Yitty wyłamują się z tego schematu. Dla nich ważniejsze od dopasowywania się do kogokolwiek i czegokolwiek jest po prostu nasze dobre samopoczucie i zdrowa relacja z ciałem.


Nie powinniśmy wstydzić się naszych ciał i nie powinniśmy nosić tej bielizny, aby czuć się pięknie. Co naprawdę różni Yitty to to, że projektujemy kolekcje w odważnych kolorach i nadrukach, które mają być widoczne.

- Lizzo Forbes
trwa ładowanie posta...

Źródło: Forbes

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 7