Lizzo

Lizzo ogłasza się ikoną, porównuje się do Kim Kardashian i przyznaje, że kocha być gruba

Źródło zdjęć: © People, Instagram.com, Lizzo
Anna RusakAnna Rusak,03.03.2022 15:07

Lizzo w najnowszym wywiadzie otwarcie mówi o tym, jaki ma stosunek do swojego ciała. Przy okazji ogłasza się ikoną i rozprawia się ze stereotypami na temat grubszych osób. Czy jej postulaty są tak naprawdę ciałopozytywne?

Lizzo znana jest ze swojego ciałopozytywnego podejścia. Bez skrępowania mówi, że jest piękna i potrafi odnieść się do wszelkich fatfobicznych komentarzy. Dla wielu jest jedną z najważniejszych przedstawicielek tego ruchu.

Niedawno udzieliła wywiadu magazynowi "People" i szerzej odniosła się do tego tematu, powołując się chociażby na Kim Kardashian.

"Lubię być gruba"

Artystka opowiadała w wywiadzie o swoim podejściu do ciała. Z pewnością mówiła o tym, że akceptuje swoje ciało każdego dnia coraz bardziej i uważa, że jest "naprawdę hot". Nie ma też żadnego problemu ze swoją wagą. Wprost wręcz powiedziała, że "lubi być gruba".


Wszyscy wiemy, że jestem gruba. Ja też wiem, że jestem gruba. Nie przeszkadza mi to. Lubię być gruba, jestem piękna i zdrowa. Więc możemy już dać temu spokój?

trwa ładowanie posta...

Lizzo ikoną piękna?

Poza tym artystka stwierdziła, że jest już pewną "ikoną". Uważa, że każdy z nas ma jakiś swój idealny typ ciała i jej może być jednym z nich. Twierdzi nawet, że w ten sposób stworzyła współczesny standard piękna i chciałaby, by wszyscy wyglądali tak jak ona.


To może nie być idealny typ ciała dla każdej osoby. Powiedzmy, że Kim Kardashian może nie być czyimś ideałem, ale jest ikoną ciała i stworzyła współczesny standard piękna. A to, co ja robię, to wkraczanie w ten obszar z moją pewność siebie, siła z jaką tworzę własny standard urody. I pewnego dnia to [to jak ja wyglądam] będzie po prostu tym standardem.

trwa ładowanie posta...

Odniosła się też do różnych stereotypów dotyczących grubszych osób. Lizzo uważa, że zazwyczaj są one przedstawiane jako śmieszne osoby i sama próbowała się wpisać w ten model, gdy była w liceum.


Albo to duża dziewczyna, która przez swoją wagę jest niepewna siebie. Nie sądzę, że jestem jedynym rodzajem grubszej dziewczyny, jaka istnieje. Chcę, abyśmy uwolnili się z tego pudła, do którego nas wsadzili.

Lizzo i jej program

Postawa Lizzo może nie wszystkich przekonywać. W końcu chyba w całej ciałopozytywności nie chodzi o naśladowanie jakichś konkretnych wzorców i chęć upodobnienia się do kogoś, a o akceptowanie swojego ciała. Najważniejsze jednak, że Lizzo sama siebie akceptuje.

Nie wiem, czy wiecie, ale możliwe, że niedługo zobaczymy jej najnowszy projekt, który współtworzy z Prime Video. W program "Lizzo's Watch Out for the Big Grrrls" Lizzo będzie szukała tancerek do swojego zespołu, które wyglądają tak jak ona. Premiera już 25 marca!

trwa ładowanie posta...

 Źródło: People

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1