Adrian Gąbka

Jest gejem, pracował dla TVP. Niedawno szkalowanie osób LGBT+ nie było dla niego problemem

Źródło zdjęć: © Facebook, Ruch wkurwionych, Twitter.com, Adrian Gąbka
Anna RusakAnna Rusak,16.02.2022 11:53

Mityczny "gej, który się nie obnosi" odnaleziony. Adrian Gąbka wyznał na swoim Twitterze, że jest gejem i żałuje pracy w TVP. Teraz musi zmierzyć się z krytyką i hejtem.

Nie muszę wam chyba mówić, jakie materiały o osobach LGBTQ+ pojawiają się w TVP. W świecie telewizji Kurskiego osoby z tej społeczności są ideologią zagrażającą naszemu społeczeństwu. Dowodów nie trzeba szukać daleko.

KPH niedawno złożyła pozew o naruszenie dóbr osobistych, żadając od TVP przekazania 10 tys. złotych na cel społeczny i przeprosin w głównym wydaniu "Wiadomości". Wszystko przez reportaż pod tytułem "Inwazja" (emisja: październik 2019 r.), w którym pojawiły się nieprawdziwe i zmanipulowane informacje na temat społeczności LGBTQ+.

Adrian Gąbka z TVP może nie odpowiadał osobiście za tworzenie takich treści, ale w swoim dorobku dziennikarskim ma i tak kilka bardzo interesujących, negatywnie przedstawiających społeczność LGBTQ+, materiałów. Właśnie wyznał na Twitterze, że jest gejem.

trwa ładowanie posta...

Gej pracujący dla TVP

Adrian Gąbka na swoim koncie na Twitterze napisał, że jest gejem i żałuje, że pracował dla TVP. Chwilę później, gdy pod jego postem pojawiły się negatywne komentarze, postanowił usunąć tweeta.

Bardzo szybko okazało się, że Adrian Gąbka tworzył dla TVP materiały, które w mało pozytywnym świetle przedstawiały społeczność LGBTQ+. Pisał chociażby o "homomałżeństwach" czy "profanacji" w Warszawie za pomocą flagi LGBT.

trwa ładowanie posta...

Niektórzy twierdzą też, że Gąbka lubił prowokować: pojawiał się podczas tęczowych akcji i rozdawał na nich wydrukowane tęczowe Maryjki, po czym znikał, zanim doszło do czegoś poważniejszego. Większość po prostu zarzuca Gąbce hipokryzję i ironicznie pyta, czy jest tym mitycznym "gejem, który się nie obnosi".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Pojawiają się też głosy broniące dziennikarza. Według nich hejt na Gąbkę jest nieuzasadniony, bo przecież mężczyzna musiał gdzieś pracować. Poza tym szczucie go nie różni się niczym od tego, w czym lubuje się TVP.

Hej, ale teraz szczujecie Wy. Profil, który ma 46 tys. obserwujących, nakręca hejt (to powyżej jest bardzo daleko od krytyki czy żartu) na jednego człowieka. Czy to nie przypomina działań TVP? Raczej nie o to chodzi

- Facebook
trwa ładowanie posta...

Czy można pracować w TVP, będąc osobą LGBTQ+?

Pytania związane z moralnością i pracą w TVP pojawiają się już od dłuższego czasu. Tak jak w przypadku Gąbki padają argumenty natury finansowej: w końcu za coś trzeba żyć, tonący brzytwy się chwyta itp.

trwa ładowanie posta...

Jasne, biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację na rynku pracy i rosnącą inflację, te tłumaczenia wydają się naprawdę słuszne. Tylko chyba trochę czym innym jest tworzenie materiałów, z którymi się nie zgadzamy ideologiczne, a czym innym uderzanie w społeczność, do której sami należymy.

Oczywiście cała sprawa dotyczy też kwestii moralnych i etycznych. To, jak Adrian Gąbka radził sobie z pisaniem takich treści, jest tylko jego sprawą. Jego sytuacja jednak dobrze obrazuje fałsz Telewizji Polskiej i pokazuje, w jak dużym zakłamaniu może żyć człowiek.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Chcieliśmy zapytać, jak patrzy na tę sprawę sam Adrian Gąbka. Skontaktowaliśmy się z dziennikarzem, jednak nie otrzymaliśmy od niego żadnej odpowiedzi.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Grzegorz,zgłoś
LGBT nie da się obrazić ten atykatolicki, antydemokratyczny i zamordystyczny ruch najlepiej sam się obraża prezentując swój stosunek każdego, kto z nimi się nie zgadza.
Odpowiedz
4Zgadzam się5Nie zgadzam się
Młody rolnik,zgłoś
Jaki procent w społeczeństwie stanowią geje? Piszecie jakby stanowili co najmniej połowę społeczeństwa a Polacy nic nie robili tylko z młotkiem za nimi biegali i próbowali ich zniszczyć
Odpowiedz
7Zgadzam się5Nie zgadzam się
Roberta,zgłoś
Żałuje, że pracował? Jak pracował to siedział cicho jak mysz 🐭 pod miotłą,jakie to żenujące 😀😄😄
Odpowiedz
6Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (3)
Zobacz komentarze: 9