podcast
Podcasty, których warto słuchać w drodze (i nie tylko)
Jenna Ortega golenie rąk

Jenna Ortega gnębiona w szkole. Słyszała, że ma ręce jak goryl

Źródło zdjęć: © Canva, fot. Instagram, podcrushed
Anna RusakAnna Rusak,02.02.2023 16:30

Jenna Ortega w szkole usłyszała, że ma ręce jak goryl. To sprawiło, że teraz ma kompleks związany z owłosieniem. O tym, jak się z tym czuje, opowiada w podcaście prowadzonym przez aktora z serialu "Ty" Penna Badgleya.

Wiedzieliście, że Penn Badgley, który wciela się w rolę Joe Goldberg naszego ulubionego księgarza-mordercy z serialu "Ty", prowadzi podcast? "PodCrushed" to seria, w której aktor wraz z Navą Kavelin i Sophią Ansari rozmawia z gwiazdami o ich przygodach ze szkolnych czasów.

Jedną z gościń Badgleya była aktorka Jenna Ortega. W rozmowie poruszyła ważny dla młodych dziewcząt problem dotyczący golenia się. Aktorka "Wednesday" przyznała, że była w szkole gnębiona.

Jenna Ortega o byciu gnębioną i goleniu rąk

W trakcie rozmowy z Badgleyem w podcaście "PodCrushed" Jenna Ortega opowiada nie tylko o graniu w "Wednesday", ale odnosi się również do swojego występu w serialu "Ty". Może nie wszyscy wiecie, ale Jenna pojawiła się parę razy na ekranie z Badgleyem.

Jenna mówi o swoich doświadczeniach z czasów szkolnych. Jednym z trudniejszych wspomnień jest dla aktorki to, że była gnębiona i wyśmiewana przez jej włosy na rękach.

trwa ładowanie posta...

- Byłam bardzo owłosiona. Mam ciemne włosy. Jestem Latynoską. Pamiętam, że czułam się niepewnie przez włosy na nogach, ale jeszcze gorzej działały na mnie włosy na rękach. Była jedna dziewczyna, która była moją "przyjaciółką". Powiedziała mi, że mam ręce jak goryl. Gdy byłam w szóstej klasie, moja mama w końcu pozwoliła mi ogolić nogi. Gdy wyszłam z łazienki, zorientowała się, że ogoliłam też ręce. To bardzo ją zdenerwowało, ale nic nie mogłam na to poradzić, bo to był mój kompleks - mówi Ortega w podcaście.

Ta sytuacja sprawiła, że Ortega do tej pory cierpi przez kompleks związany z owłosieniem na rękach i nie jest w stanie go pokonać. Aktorka "Wednesday" przyznała, że nawet teraz codziennie je goli, bo inaczej czuje się bardzo niepewnie ze swoim ciałem.

- To był mój kompleks. Czułam się niepewnie nawet jeśli nikt później nie mówił niczego na ich temat. Wciąż każdego dnia golę ręce. Nawet jeśli mają tylko kilkudniowy zarost, jeśli jest na nich cokolwiek - dodaje Jenna.

trwa ładowanie posta...

Nie musisz się golić, jeśli nie chcesz

Owłosienie i golenie ciała przez kobiety jest kwestią, o której pisaliśmy na Vibezie wiele razy. To, co spotkało Ortegę, tylko pokazuje, jak przekonania innych, mogą negatywnie wpłynąć na to, jak postrzegamy nasze ciało. Nawet jedna uwaga może sprawić, że przestaniemy lubić jakąś część siebie, więc warto o tym pamiętać, gdy chcemy zwrócić czyjąś uwagę na jakiś fragment ciała danej osoby.

Warto przypomnieć, że nasze ciała należą tylko do nas i możemy je golić lub ich nie golić. Są influencerki, które są dumne ze swojego zarostu i nie golą nawet włosów na twarzy. Są też oczywiście osoby, dla których golenie pach czy nóg jest ważne. Żadne z tych podejść nie jest lepsze i nikogo z nas nie powinno obchodzić to, czy ktoś sobie coś goli czy nie.

Niegolenie się nie jest niehigieniczne i nie świadczy o tym, że kobieta o siebie nie dba. Nikt nieogolonemu mężczyźnie czegoś takiego nie zarzuci i nie będzie się śmiał z tego, że ma włosy pod pachami. To po prostu kolejne podwójne standardy, z którymi musimy jak najszybciej się rozstać.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Popbuzz, PodCrushed

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 60
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 27
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Cole Sprouse o zdradach i utracie dziewictwa. Czego żałuje?