lifestyle
Polska będzie musiała zaakceptować związki jednopłciowe - tak zdecydowała Unia Europejska
Joanna J Kenny

Nie goli włosów na twarzy i jest dumna ze swojego zarostu - musicie poznać Joannę J Kenny

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Joanna Kenny
Anna RusakAnna Rusak,09.09.2021 16:50

Łamie wszelkie stereotypy i pokazuje, że nasze ciała są naprawdę tylko nasze. Joanna J Kenny nie wstydzi się swojego wyglądu, a my wszyscy potrzebujemy ciałopozytywności w jej wydaniu.

bECUObjD

Kobiece owłosienie wciąż jest problemem, o czym pisaliśmy już nie raz. Ostatnio coś w tej sprawie zaczyna się zmieniać, na co wskazywałyby chociażby komentarze pod zdjęciami polskiej firmy, która zajmuje się szyciem eleganckiej bielizny na wymiar. Okazuje się, że włoski w miejscach intymnych nie wywołują już takich kontrowersji.

Co jednak powiedzielibyście, gdybyście zobaczyli modelkę z widocznym zarostem na twarzy, reklamującą np. jakąś pomadkę? Bylibyście tak samo zachwyceni jak wtedy, gdy modelka z trądzikiem pojawiła się w reklamie Asos?

Włosy włosom nie równe

Tak bardzo przywykliśmy przecież do gładkiego i nieskażonego żadnymi włoskami kobiecego ciała, że nawet nie myślimy o tym, jakie jego części są akceptowane z włosami, a w jakich nawet nie może być po nich śladu. Joanna J Kenny sprawi, że zaczniecie się nad tym poważnie zastanawiać.

bECUObjF

Włosy pod kobiecymi pachami czy na nogach może jeszcze wciąż niektórych dziwią, ale o nich przynajmniej szczerze rozmawiamy, trochę normalizując ich istnienie. A co z kobietami, na których twarzach też wyraźnie widać włoski i na co dzień muszą mierzyć się z widocznym zarostem?

"Zarost na twarzy jest NORMALNY"

Joanna J Kenny postanowiła zmienić sposób w jaki postrzegamy nasze ciała i owłosienie. Na swoim ciałopozytywnym koncie na Instagramie łamie wszelkie stereotypy i pokazuje, że jesteśmy wartościowe_i bez względu na to, jak wyglądamy - i to absolutnie w każdym możliwym aspekcie. Żeby to udowodnić udostępniła zdjęcie, na którym wyraźnie widać włoski na jej górnej wardze.

bECUObjH


"Do wszystkich moich ciemnowłosych przyjaciół - nałożyłam nową szminkę i niebieski tusz do rzęs, aby przypomnieć wam wszystkim, że zarost na twarzy jest NORMALNY!"

Joanna pierwszy raz zwróciła uwagę na swój zarost, gdy była nastolatką i gdy tylko uświadomiła sobie, że on istnieje, zaczęła się go wstydzić i chciała się go jak najszybciej pozbyć. Wiecie, to tak jak z włoskami na nogach, o których pisałam jakiś czas temu - dopóki nikt Wam nie powie, że są problemem i że w ogóle istnieją, nie będziecie o nich myśleć, jak o problemie.

bECUObjN

Czemu przestała się golić?

Przez trądzik - odkryła, że ta czynność tylko pogarsza stan jej cery. Teraz, mimo tego, że jej stan się polepszył, wciąż nie wróciła do golenia. Dlaczego? Bo chce normalizować zarost i nie chce, by ktokolwiek, tak jak ona kiedyś, się z jego powodu wstydził. Stworzyła nawet swoisty dekalog, który to udowadnia:


"Zarost mnie nie brudzi. Zarost nie czyni mnie mniej kobiecą. Fakt, że posiadam zarost nie oznacza, że o siebie nie dbam. […] Owłosienie twarzy i ciała może być kwestią dziedziczną. Rezygnacja z usuwania zarostu nie oznacza, że nie pochwalam osób, które się na to decydują. Chodzi o to, byśmy mogli swobodnie decydować o tym, co chcemy robić z naszymi ciałami, nie obawiając się, że ktoś nas z tego powodu osądzi."

Róbmy co chcemy, wyglądajmy jak chcemy

To ostatnie zdanie wydaje mi się najważniejszą wskazówką dla wszystkich, których "brzydzi" widok włosów. Nasze owłosienie powinno być tylko naszą sprawą. Pamiętajcie, że to przede wszystkim Wy macie czuć się dobrze ze swoim ciałem. Chcecie je golić? To to róbcie. Nie chcecie? To też super. Na pewno bierzcie przykład z Joanny i nie przejmujcie się tym, co ktokolwiek o tym myśli.

bECUObjO

Wiem, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, ale kto powiedział, że od razu musicie coś zmieniać tak w stu procentach? Najlepszą metodą są małe kroczki, drobne zmiany i próba oswajania się z tematem. W każdym razie pamiętajcie: z włosami czy bez - jesteście tak samo wartościowe_i.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Kathe,zgłoś
WĄS NA TWARZY TO JEST TYPOWA CECHA MĘŻCZYZNY... U KOBIETY WĄS JEST NIEPORZĄDANY I ODSTRASZA, PRZYNAJMNIEJ MNIE. A WŁOSY POD PACHAMI I NA CIELE.... NIECIEKAWIE WYGLĄDAJĄ...
Odpowiedz
1
like
0
dislike
czytelnik,zgłoś
no nie wiem
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (2)
arrow
Reklama H&M WYŚMIEWA samobójstwa mężczyzn? Dlaczego w 2021 roku COŚ takiego ma miejsce?