Japońskie szkoły zakazują noszenia kucyków, bo mogą podniecać mężczyzn
Młode fanki Ariany Grande mają w Japonii pod górkę. Jak donosi serwis "Vice News", japońskie szkoły zabraniają dziewczynom wiązać włosów w kucyk. Powód jest absurdalny - odsłonięty kark może podniecać uczniów.
Jeśli uważacie, że najbardziej rygorystczną normą ubioru, jakiej doświadczyliście w szkole, było noszenie mundurków, to zapraszam na szybką podróż do Dalekiej Azji. W prefekturze Nagasaki w Japonii niemal 60% publicznych gimnazjów i szkół średnich wymaga, aby uczniowie nosili białą bieliznę. Niektórzy nauczyciele każą wychowankom rozpinać koszulę, aby sprawdzić, czy przestrzegają tej normy.
Podobne
- Skandaliczne słowa nauczycielki. Wyszły na jaw dzięki uczniowi
- Udawała 14-latkę. Nie mieści się w głowie, co robiła dzieciom
- Prankster przetestował nauczycielki. Kobiety nie zdały testu
- Jak zostać Świętym Mikołajem? W tej szkole cię nauczą
- Indie walczą z nadmiarem nauki w szkołach. Niewiarygodne, co zniknie
Z kolei w mieście Kawasaki w prefekturze Kanagawa niektóre szkoły podstawowe nakazują uczniom zdejmować bieliznę przed przebraniem się w strój na WF, bo spocona bielizna jest niehigieniczna. Co w sytuacji, kiedy ktoś chce nosić majtki podczas ćwiczeń? Musi uzyskać zgodę nauczyciela.
Ban na noszenie kucyków
Do listy rzeczy, które muszą przestrzegać japońscy uczniowie, doszedł kolejny niepokojący punkt. Nauczyciel Motoki Sugiyama powiedział dziennikarzom Vice News, że dyrektorzy szkół, w których pracował, zakazali uczennicom wiązać włosy w kucyk, gdyż odsłonięcie karku może "podniecić seksualnie" chłopców. Zgodnie z badaniem z 2020 roku jedna na dziesięć szkół w prefekturze Fukoka zakazała noszenia kucyka.
Motoki Sugiyama w trakcie 11 lat nauczania w prefekturze Shizuoka pracował w pięciu różnych szkołach - we wszystkich obowiązywał zakaz noszenia kucyków. Nauczyciel nie bał się otwarcie krytykować dyrekcję placówek za poddawanie uczniów seksistowskim zasadom. Mimo jego apeli i protestów oburzonych rodziców, wiele japońskich szkół nadal zobowiązuje wychowanków do przestrzegania surowych wytycznych dotyczących ubioru.
Sugiyama prowadzi konto na TikToku, na którym porusza tematy związane z edukacją.
Według serwisu Vice rygorystyczne normy ubioru w Japonii mają korzenie sięgające lat 70. XIX wieku, kiedy tamtejszy rząd po raz pierwszy uregulował system edukacji. Wprowadzając zasadę "nikt nie może się wyróżniać", państwu chodziło o to, aby ograniczyć zjawiska nękania i przemocy w szkołach. Niestety, w XXI wieku trudno nazwać ten przepis inaczej jak przeżytkiem.
Źródło: vice.com
Popularne
- Kto wygrał "Twoje 5 Minut 3"? Szalony finał talent show Friza
- Znamy finalistów "Twoje 5 Minut 3". Decyzja jury zaskoczyła widzów
- Album "Północ/Południe" Quebonafide do kupienia. Ile kosztuje?
- Quebonafide zagra dwa ostatnie koncerty. Co w pożegnalnym merchu?
- W Gliwicach stanął gigantyczny posąg "kciuka w górę". Co na to mieszkańcy?
- Gdzie jest Kuba Paniczko? Burza pod utworem "Moje 5 Minut"
- Jeff Bezos na swoje wesele wynajął... Wenecję? "Skoro cię stać, płać wyższe podatki"
- Pokazali d*py w "Twoje 5 Minut 3". Co jest gorsze: to, czy obgryzanie paznokci u stóp?
- Salt Wave by Porsche. Easy life na festiwalu - balans między muzyką i chillem