Szkoła Świętego Mikołaja

Jak zostać Świętym Mikołajem? W tej szkole cię nauczą

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
21.11.2023 13:00

W Londynie znajduje się niecodzienna szkoła. Kandydaci uczą się w niej, jak stać się prawdziwym Świętym Mikołajem.

Zawód Świętego Mikołaja wcale nie jest taki prosty, jak się może wydawać. Istnieje jednak szkoła, która doskonale przygotowuje ludzi do tej niecodziennej pracy. W szkole Świętego Mikołaja chętni uczą się, jak poprawnie wymawiać charakterystyczne "ho, ho, ho" czy w jaki sposób wspiąć się na komin. Tę coroczną inicjatywę organizuje firma Ministerstwo Zabawy. W tym roku zajęcia odbywały się w Londyńskim Battersea Power Station.

Jak zostać Świętym Mikołajem?

W pierwszej kolejności kandydaci na Świętego Mikołaja musieli zdobyć umiejętność jazdy na łyżwach. Uczniowie rozpoczynali swój dzień na pobliskim lodowisku. Potem przyszedł czas na wspinanie się po kominach. To było zdecydowanie jedno z bardziej niebezpiecznych zajęć.

Szkoła Świętego Mikołaja
Szkoła Świętego Mikołaja (Canva)

Fizyczne zdolności to nie wszystko. W szkole Świętego Mikołaja równie dużą wagę przykłada się do odpowiedniego przygotowania wokalnego. Uczniowie rozgrzewali swoje struny głosowe, aby wydobyć mikołajowy okrzyk "ho, ho, ho". Następnie ćwiczyli podpisy, żeby móc odpisywać dzieciom na listy.

Szkoła Świętego Mikołaja
Szkoła Świętego Mikołaja (Canva)

Część zajęć była poświęcona również nauce języka migowego. Prawdziwy Święty Mikołaj powinien umieć rozmawiać ze wszystkimi dziećmi. Przełamywanie barier językowych to ważny aspekt jego pracy. Dodatkowo kandydaci byli uczeni podstawowej zasady wszystkich Świętych Mikołajów - nie wolno obiecywać dziecku prezentu, aby uniknąć rozczarowania w późniejszym czasie.

Szkoła Świętego Mikołaja
Szkoła Świętego Mikołaja (Canva)

Święty Mikołaj to również odpowiedni wygląd. Długa biała broda, złote okulary na czubku nosa i klamra od paska znajdująca się idealnie na środku brzucha to obowiązek uczniów. Ponadto każdy z kandydatów powinien uśmiechać się oczami, aby budzić sympatię wśród najmłodszych.

Źródło: The Mirror

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0