Japońskie koleje przepraszają za dyskryminację, bo napis po rosyjsku zagadkowo zniknął
Na stacji kolejowej Ebisu w Tokio znajdował się drogowskaz w języku rosyjskim. Japońskie koleje zakryły go, bo wzbudzał nieprzyjemne uczucia u pasażerów w związku z wojną w Ukrainie. Po kilku dniach firma przeprosiła za dyskryminację rasową.
Kiedy myślicie o japońskich kolejach, pierwsze, co wam przychodzi do głowy, to zapewne punktualność i nowoczesność. Jak na ironię firma, która przykłada dużą wagę do troski o potrzeby klienta, została skrytykowana za to... że wsłuchuje się w potrzeby klientów. Chodzi o sytuację, która miała miejsce na stacji kolejowej Ebisu w południowej części Tokio.
Podobne
- Japończyk w przebraniu Jokera urządził masakrę w metrze. Chciał "zabijać ludzi"
- PKP lepsze niż pociągi w USA? Nagranie obiegło internet
- Dzisiaj w SBM Radio: Adi Nowak i Janusz Walczuk. Wbijajcie od 18:00!
- Przeurocza reklama czeskich kolei. Wystąpiła w niej para lesbijek
- Dlaczego tiktokerzy palą śnieg? Bo stworzył go Bill Gates
Przy bramkach biletowych na stacji znajdują się cztery drogowskazy w języku japońskich, angielskim, koreańskim i rosyjskim. 7 kwietnia rosyjski napis został zakryty kawałkiem białego papieru, który informował podróżnych o tym, że drogowskaz jest "w przygotowaniu". Podróżni rozpoczęli internetowe śledztwo, aby dowiedzieć się, dlaczego zniknął rosyjski napis, a pozostałe napisy zostały na swoich miejscach.
Drogowskaz po rosyjsku, który źle się kojarzy
Jak podaje portal soranews24.com, wielu podróżnych uznało zakrycie napisu jako decyzję dyskryminującą osoby rosyjskojęzyczne. Zarzut może się wydawać kuriozalny, biorąc pod uwagę, że od 24 lutego rosyjskie wojsko - przy powszechnej aprobacie rosyjskiego społeczeństwa - dokonuje gwałtów, rzezi i rabunków w ukraińskich wsiach oraz miastach.
Kiedy sprawa zakrytego drogowskazu zyskała na rozgłosie, japoński przewoźnik wydał komunikat, w którym wytłumaczył się z podjętej decyzji. Personel kolei zakrył znak, bo liczba zagranicznych turystów zmalała z powodu pandemii, a po agresji Rosji na Ukrainę wielu podróżnych zgłosiło, że rosyjskojęzyczny znak budzi w nich "nieprzyjemne" uczucia.
Japońskie koleje przepraszają
14 kwietnia koleje japońskie odsłoniły znak, bo zmieniły swoje stanowisko po tym, gdy temat nagłośniły media. Firma stanęła po stronie tych podróżnych, którzy zakrycie drogowskazu potraktowali jako przejaw rusofobii. "Przepraszamy za nieporozumienie, że sprawa jest związana z dyskryminacją rasową" - czytamy w oświadczeniu przewoźnika. Kto rozumie z tego cokolwiek?
Finaliści "Rap Generation" bez tajemnic
Źródło: soranews24.com
Popularne
- Wpadka Natalii Magical. Prawnik wyjaśnia, czy coś jej grozi
- Spotyka się Polak i Japończyk... Żuramen trafił do Żabki. Hit czy profanacja?
- Ashton Hall - kim jest i na czym polega jego poranna rutyna?
- Kot Kacper przeszedł piekło. Wiadomo, co go teraz czeka
- Książulo dał "MUALA", ale bar się zamyka. Właścicielka podjęła szokującą decyzję
- Warhaus: "mężczyźni mają bardzo małe serca" [WYWIAD]
- Co zawiera Mystery Box w zestawie Minecraft x McDonald's? Jest nagranie
- Polska influencerka chciała leczyć psa w barterze. Oburzyła ją cena zabiegu
- Pasażerka próbowała otworzyć drzwi w trakcie lotu. Powód był szokujący