trendy
Tiktokerka żali się, że lokatorka przed próbą samobójczą nie pozmywała naczyń
Para lesbijek w reklamie czeskich kolei

Przeurocza reklama czeskich kolei. Wystąpiła w niej para lesbijek

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.08.2022 11:00

"W powietrzu czuć miłość i zmianę". To hasło nowej kampanii reklamowej České dráhy, czyli największego przewoźnika kolejowego w Czechach. Firma przedstawiła w spocie parę lesbijek.

bGjRzqhv

"Czy wiesz, jak brzmi toast za zdrowie po węgiersku? Egészségedre! A jak wygodnie dostać się nad Balaton [największe jezioro Węgier - przyp. red.] z kieliszkiem w dłoni? Pociągiem! Jak bohaterowie naszej nowej reklamy" - czytamy w komunikacie České dráhy na Twitterze.

W reklamie czeskich kolei występuje Ivan Trojan. To gwiazda czeskiego kina, który zagrał w m.in. "Samotnych", "Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie" czy wyreżyserowanym przez Agnieszkę Holland "Szarlatanie". Aktor wciela się w spocie w rolę podróżnika, który wraz z żoną i córką jedzie koleją na Węgry. Rodzina pozna podczas wycieczki osobę, z którą jego córka jest w związku.

Para lesbijek w reklamie czeskich kolei

Dziewczyna mówi rodzicom, że jej sympatia ma na imię Peta. Kiedy rodzina idzie do wagonu, w którym siedzi Peta, ojciec zaczepia obcego mężczyznę, myśląc, że to on będzie jego przyszłym zięciem. Nic bardziej mylnego.

- Ale tato, to jest Peta - mówi córka, wskazując na czytającą książkę dziewczynę. Ojciec serdecznie przytula wybrankę córki, po czym cała rodzina zasiada do obiadu.

bGjRzqhx

Za kreację spotu odpowiada agencja Havas Prague. Reżyserem jest Ondřej Trojan (brat występującego w reklamie Ivana), który w 2004 roku zdobył nominację do Oscara za film "Żelary". W pozostałych rolach występują: Kristýna Boková, Veronika Marková i Filip Ježowicz.

trwa ładowanie posta...

Internauci ciepło przyjęci spot

Reklama wywołała bardzo pozytywne reakcje w mediach społecznościowych. "Jest wciągająca historyjka, zaskoczenie, humor i pozytywne zakończenie. A do tego trigger rozpalający komentarze dla zwiększenia zasięgów, sprytnie!" - pisze jeden z internautów. Kolejny dodaje: "W niektórych kwestiach Polskę i Czechy dzielą lata świetlne. Z pewnością tymi kwestiami jest zarówno transport publiczny jak i otwartość dla osób homoseksualnych".

bGjRzqhz
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: havas.cz

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Akcja #hakujemy_HiT. Wystarczy telefon by ujawnić kłamstwa w podręczniku do HiT-u