trendy
Mega Wyprzedaż Epic Games Store. Tego nie możecie ominąć
Para lesbijek w reklamie czeskich kolei

Przeurocza reklama czeskich kolei. Wystąpiła w niej para lesbijek

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.08.2022 13:00

"W powietrzu czuć miłość i zmianę". To hasło nowej kampanii reklamowej České dráhy, czyli największego przewoźnika kolejowego w Czechach. Firma przedstawiła w spocie parę lesbijek.

"Czy wiesz, jak brzmi toast za zdrowie po węgiersku? Egészségedre! A jak wygodnie dostać się nad Balaton [największe jezioro Węgier - przyp. red.] z kieliszkiem w dłoni? Pociągiem! Jak bohaterowie naszej nowej reklamy" - czytamy w komunikacie České dráhy na Twitterze.

W reklamie czeskich kolei występuje Ivan Trojan. To gwiazda czeskiego kina, który zagrał w m.in. "Samotnych", "Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie" czy wyreżyserowanym przez Agnieszkę Holland "Szarlatanie". Aktor wciela się w spocie w rolę podróżnika, który wraz z żoną i córką jedzie koleją na Węgry. Rodzina pozna podczas wycieczki osobę, z którą jego córka jest w związku.

Para lesbijek w reklamie czeskich kolei

Dziewczyna mówi rodzicom, że jej sympatia ma na imię Peta. Kiedy rodzina idzie do wagonu, w którym siedzi Peta, ojciec zaczepia obcego mężczyznę, myśląc, że to on będzie jego przyszłym zięciem. Nic bardziej mylnego.

- Ale tato, to jest Peta - mówi córka, wskazując na czytającą książkę dziewczynę. Ojciec serdecznie przytula wybrankę córki, po czym cała rodzina zasiada do obiadu.

Za kreację spotu odpowiada agencja Havas Prague. Reżyserem jest Ondřej Trojan (brat występującego w reklamie Ivana), który w 2004 roku zdobył nominację do Oscara za film "Żelary". W pozostałych rolach występują: Kristýna Boková, Veronika Marková i Filip Ježowicz.

trwa ładowanie posta...

Internauci ciepło przyjęci spot

Reklama wywołała bardzo pozytywne reakcje w mediach społecznościowych. "Jest wciągająca historyjka, zaskoczenie, humor i pozytywne zakończenie. A do tego trigger rozpalający komentarze dla zwiększenia zasięgów, sprytnie!" - pisze jeden z internautów. Kolejny dodaje: "W niektórych kwestiach Polskę i Czechy dzielą lata świetlne. Z pewnością tymi kwestiami jest zarówno transport publiczny jak i otwartość dla osób homoseksualnych".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: havas.cz

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Premiery gier w czerwcu 2023. Mrok, przemoc i "Diablo IV"