przemoc
"The Idol" w cieniu kontrowersji. Serial jest fantazją o gwałtach?
kartka z toalety karavan bar

Wrocławski bar walczy z przemocą wobec kobiet. Nie udostępnijcie szczegółów tej informacji

Źródło zdjęć: © twitter
Anna RusakAnna Rusak,13.07.2022 13:00

Kartka zawieszona w toalecie Karavan Bar we Wrocławiu ma sprawić, by kobiety poczuły się bezpieczniej. Dlaczego nie powinno się rozpowszechniać informacji o tym, co znajduje się w damskiej toalecie baru?

Jeśli widzieliście film "Obiecująca. Młoda. Kobieta", to zdajecie sobie sprawę, że kobiety w barach mogą czuć się zagrożone. Ci, którzy bywają w takich miejscach, najpewniej z własnego doświadczenia doskonale o tym wiedzą.

Co możemy zrobić w sytuacji, gdy jakaś osoba w barze sprawia, że czujemy się źle lub mamy wrażenie, że coś nam grozi? Wrocławski Karavan Bar ma na to rozwiązanie.

Wrocławski bar chce walczyć z przemocą wobec kobiet

Jedna z internautek na Twitterze podzieliła się zdjęciem z damskiej toalety. Na kartce możemy zobaczyć informacje o tym, co kobieta może zrobić, gdy ktoś w barze ją nęka lub czuje się źle i niepewnie.

Nie dzielimy się tutaj jednak całym tweetem, a samym zrzutem ekranu z zamazanymi informacjami. Nie podajemy też, co konkretnie trzeba zrobić, by uzyskać pomoc w Karavan Barze. I nie, nie robimy tego, bo informacja jest nieprawdziwa. Chodzi o względy bezpieczeństwa.

karavan bar kartka
karavan bar kartka (twitter)

Czemu nie powinno się udostępniać informacji jak ta we wrocławskim barze?

Niektóre portale, dzieląc się informacją, podawały, co należy zrobić, żeby zgłosić pracownikom, że czujemy się zagrożone. Upublicznianie szczegółów instrukcji zawieszonej w toalecie baru to jednak nie jest najlepsze rozwiązanie.

W wielu barach w Polsce i na całym świecie -  np. w Wielkiej Brytanii - w damskich toaletach wiszą właśnie takie pomocowe wskazówki. W ten sposób właściciele lokali walczą z przemocą wobec kobiet.

trwa ładowanie posta...

Jeśli szerzej udostępniamy tak szczegółowe informacje o tym, co znajduje się na kartach w damskich toaletach, to w zasadzie niszczymy całą inicjatywę. Chodzi np. o przekazanie obsłudze baru tajnego hasła, czy gestu. Gdy dowiadują się o tym internauci, i to nie tylko z social mediów ale i ze znanych, poczytnych serwisów, to te tajemne znaki, czy hasła przestają być tajemne. W ten sposób osoby, które będą chciały w jakiś sposób ewentualnie wykorzystać te kobiety, dostaną wskazówkę na co mają uważać.

Podobne zdanie mają użytkownicy Twittera, którzy ironicznie dziękują za podpowiedzi dotyczące tego, gdzie szukać takich informacji. Nie trudno sobie wyobrazić, że teraz niektóre osoby będą np. specjalnie zachodziły do damskiej toalety w poszukiwaniu podobnych instrukcji.

karavan bar
karavan bar (twitter)

Akcja wrocławskiego Karavan Bar jest naprawdę świetna i mamy nadzieję, że w innych miejscach pojawią się podobne inicjatywy. Jeśli jednak spotkacie gdzieś na mieście taką pomocową kartkę, to nie upubliczniajcie jej, ale podzielcie się informacją ze znajomymi, przyjaciółkami. Dzięki temu może poczujemy się choć trochę bezpieczniej.

Obiecująca. Młoda. Kobieta - Zwiastun PL (Official Trailer)

Źródło: Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Za patostreaming gnicie w więzieniu. Ziobro kontra Daniel Magical