"Czuje się potraktowany nie fair przez Friza". Twórca gorzko o Twoje 5 Minut 2

Influencerzy gorzko o rekrutacji do "Twoje 5 Minut 2" Friza

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,07.02.2023 15:00

Program "Twoje 5 Minut 2" trwa! Uczestnicy zostali już pokazani światu, fani mają swoich ulubieńców i wrogów. Równolegle do emisji programu toczy się dyskusja nad tym, czy casting do "Twoje 5 Minut 2" był uczciwy. Influencer Demi Filmuje twierdzi, że Friz potraktował go nie fair. Kto ma rację?

Karol Wiśniewski, w sieci znany jako Friz, stworzył imperium, jakim jest Ekipa. Kiedyś paczka znajomych, teraz to ogromna spółka, która sprzedaje m.in. Lody Ekipy, Donuty Ekipy czy inne "merchowe" rzeczy.

"Twoje 5 Minut 2" i droga do Genzie (oraz sławy)

Następną maszynką do robienia zasięgów, wyświetleń i pieniędzy jest założona przez Friza grupa influencerów Genzie. Aby się do niej dostać trzeba pojawić się w programie pt. "Twoje 5 Minut". Uczestnicy walczą w influencerskim reality show o miejsce w domu Genzie.

Wraz z początkiem 2023 roku otrzymaliśmy drugi sezon programu. Niektórzy mają jednak poważne zastrzeżenia do sposobu, w jaki Friz dobierał uczestników "Twoje 5 Minut 2".

Aby wystąpić w "Twoje 5 Minut" trzeba było wysłać maksymalnie pięciominutowy filmik, w którym trzeba było pokazać z jak najlepszej strony. Jeszcze przed ogłoszeniem programu powstała drama dotycząca ujawnienia tego, że Friz i jego pracownicy mieli oglądać tylko kilka sekund poszczególnych zgłoszeń. Friz bronił się wtedy, że tak działa internet.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Demi Filmuje: "Czuje się potraktowany nie fair przez Friza"

Influencer Demi Filmuje, którego film zgłoszeniowy był jednym z mocniejszych, jak określił to m.in. Yoshi, nie dostał się do "Twoje 5 Minut 2". Zobaczcie film, który nadesłał:

trwa ładowanie posta...

Reakcja Yoshiego:

trwa ładowanie posta...

Mimo rewelacyjnej recenzji Yoshiego Demi do programu się nie dostał. Dlaczego? Sam tego nie wie, ale podaje dwa powody, które wydają mu się prawdopodobne. Pierwszym z nich miałoby być to, że jest "nudny".

Drugi? To, że wysłał swoje zgłoszenie za późno, bo w ostatni dzień, czyli 31 października. Przepuszcza, że już przed tym deadlinem Friz miał mieć wytypowane osoby, które dostaną się do programu.

Twórca przekazał, że według niego to było niesprawiedliwe, ale nie ma żalu do twórcy Ekipy. Zaznaczył, że sam na miejscu Friza wolałby przeprowadzić rekrutację bardziej transparentnie i "na równych zasadach". Wypomniał, że Karol realizował serię filmów "z więzienia", gdy ludzie wysyłali zgłoszenia do programu.

Materiał Demi Filmuje:

CZY FRIZ MNIE OSZUKAŁ? *TWOJE 5 MINUT 2

Tatiana miała zrezygnować z udziału w programie "Twoje 5 Minut 2"

Tutaj warto dodać wątek innej osoby, która podobno sama z siebie zdecydowała się zrezygnować z uczestnictwa w programie Friza. Jak podał influencer Konopski w jednym ze swoich odcinków, influencerka tatiana_lashinstructor miała się dostać "do programu, na którym dużo młodych ludzi chciałoby się znaleźć na jej miejscu".

Odmówiła "w ostatniej chwili udziału", ponieważ - jak mówi - "to nie jest tak kolorowe, jak się wydaje od zewnątrz". Miało być "grubo" i wybrała "wolność, a nie popularność".

UCZESTNICZKA T5M2 OSTRO O PROGRAMIE (BLONSKY, LOGAN PAUL POZWANY, MRPOLSKA, ANDREW TATE)

Także jedni, którzy mieli mocne zgłoszenia, nie dostali się, a inni podobno woleli wybrać wolność ponad "popularność".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 34
  • emoji kupka - liczba głosów: 4