jedzenie
Żabka jak Too Good To Go. Dobra Paczka to produkty za połowę ceny
jedzenie muchomorów

Grzybobranie. Groźna moda na jedzenie trujących muchomorów

Źródło zdjęć: © Facebook, Gilbert Kolbe, Instagram, O zapachu słońca, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,07.10.2022 17:00

Niektórym moda na zbieranie grzybów, chyba weszła za mocno. Czy jedzenie muchomorów to nowy, szkodliwy trend? Influencerka zamierza dzielić się przygodą "muchomorowania" i dokumentować proces jedzenia trujących grzybów. Lekarze biją na alarm.

bGxCKdeH

Grzybobranie trwa w najlepsze, niestety nie dla wszystkich może się ono dobrze skończyć. Pisaliśmy już o influencerce Hanusi, która postanowiła zrobić jajecznicę z kurkami. Tylko, że zamiast kurek do dania dodała trujące lisówki.

Teraz inna influencerka zamierza relacjonować przygodę z muchomorem. "O zapachu słońca" zamierza nagrywać, jak je te trujące grzyby.

Grzybobranie. Trend na jedzenie muchomora

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej influencerki "O zapachu słońca", Eff - bo tam sama siebie przedstawia- "bawi się w życie na Planecie Ziemia". Dodatkowo prowadzi wydawnictwo, a na jej stronie możemy kupić m.in. jej książkę pt. "Chłonę wszystko", w której autorka opisuje m.in. swoją wizję życia, boga, narkotyków czy seksu.

bGxCKdeJ

Na profilu "O zapachu słońca" właśnie pojawił się post, w którym Eff zapowiedziała, że rozpoczyna nową przygodę w swoim życiu. Influencerka będzie się teraz zajmowała jedzeniem muchomorów.

"Dzisiaj rozpoczęłam nową przygodę w moim życiu. Związana jest ona ze zbieraniem, suszeniem a następnie - jedzeniem muchomora. Większość moich znajomych je te magiczne grzyby regularnie i od wielu lat, a ja nigdy nie czułam takiej potrzeby, aż do września tego roku. Zawołał mnie ten starszy, mądry pan z czerwonym kapeluszem i siwą brodą." - czytamy w poście na Facebooku.

jedzenie muchomorów
jedzenie muchomorów (Facebook, O zapachu słońca)

"O zapachu słońca" zamierza nagrać cały proces i udostępnić w formie filmu na YouTube. Pisze też, że pytała prawników, czy któryś z etapów "muchomorowania" jest nielegalny, ale ci mieli ją uspokoić.

bGxCKdeL

Muchomor jest trujący

Zachowanie influencerki skomentowała na Instagramie Ewa Stawiarska, lekarka, która prowadzi profil "doktorka_od_7_boleści". Zaznaczyła, że jedzenie muchomorów ma tragiczne skutki dla naszego zdrowia i nie bez podstawy nazywa się je grzybami trującymi.

"Głównymi toksynami obecnymi w muchomorze czerwonym i często z nim mylonym muchomorze plamistym są kwas ibotenowy (panteryna, agaryna), muscymol, muskazon i muskardyna. […] Substancje te mają wielokierunkowe działanie na organizm człowieka, co prowadzi do bardzo niejednorodnego obrazu zatrucia" – czytamy w poście lekarki.

trwa ładowanie posta...

Wtóruje jej pielęgniarz Gilvert Kolbe, który zaznacza, że zjadanie muchomora w zasadzie gwarantuje niewydolność wątroby, która często prowadzi do śmierci. Według niego, powinniśmy uregulować branżę influencerów, by takie szkodliwe działalności były w odpowiedni sposób karane.

trwa ładowanie posta...

Moda na trujące grzyby może się źle skończyć

Co prawda pod postem Wojtka Kadrysa możemy znaleźć informacje o zabiegach, które sprawiają, że większość toksycznych substancji zostaje usunięta z muchomora. Niektórzy dodają również, że w pewnych kulturach tak obrobiony muchomor używany jest jako środek psychodeliczny, czyli narkotyk. To prawda, że np. na Syberii - dawno temu - muchomory były wykorzystywane przez szamanów do rytuałów, które miały wprowadzić ich w trans, połączyć z zaświatami. Ale należy pamiętać, że to znachorskie metody i wizja wizją, ale ta chwila odlotu może nas po prostu uśmiercić lub okaleczyć do końca życia.

bGxCKdeR

Rozpowszechnianie takich inicjatyw może mieć naprawdę opłakane skutki. Nie trudno sobie wyobrazić, że młodzi ludzie podchwycą temat i na TikToku zorganizują jakieś wyzwanie, które będzie polegało na jedzeniu muchomorów.

trwa ładowanie posta...

Z pewnością promowanie takich zachowań w sieci może skończyć się po prostu tragicznie, a influencerzy powinni mieć na uwadze, że ich działania mogą odbijać się m.in. na młodszych odbiorcach. Sama "O zapachu słońca" chyba wzięła słowa krytyki pod uwagę, bo ostatecznie usunęła post ze strony.

bGxCKdeS

Oczywiście to wszystko nie oznacza, że zbieranie grzybów jest złe. To świetna przygoda. Ostatnio dzieliliśmy się z wami aplikacjami dla grzybiarzy, które pomagają rozpoznać grzyby. Jeśli planujecie taką aktywność w najbliższym czasie zdecydowanie powinniście z nich skorzystać.

trwa ładowanie posta...

Źródło: ozapachuslonca.art

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Nnng,zgłoś
Te czerwone ponoć trzeba ugotować 2* w świeżej wodzie. Substancje trujące z tego konkretnie muchomora dobrze rozpuszczają się w wodzie. Przestają być trujące i nie ma żadnych halunów wtedy. Po prostu staje się jedzeniem. Kto wie, ale taka informacja może kiedyś komuś uratować życie.
Odpowiedz
0
like
2
dislike
Komentarze (1)
arrow
Czarny hot dog. Black Dog jest już w sklepach sieci Żabka [RECENZJA]