sztuczna inteligencja
Sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? Raport nie zostawia złudzeń
Google sztuczna inteligencja ChatGPT

Google będzie miało swój ChatGPT. Kiedy się pojawi?

Źródło zdjęć: © canva
Anna RusakAnna Rusak,24.01.2023 18:30

Google pozazdrościło OpenAI, czyli twórcom chatbota ChatGPT, który przy pomocy sztucznej inteligencji tworzy dowolny tekst. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku dostaniemy od Google wyszukiwarkę z funkcjami chatbota.

ChatGPT to jedno z bardziej dostępnych i popularniejszych narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji. Dzięki niemu możecie napisać esej, rozprawkę, wierszyk i dowiedzieć się, że poseł Konfederacji Krzysztof Bosak mógłby być dumnym gejem.

Niedługo ChatGPT będzie miał jednak konkurencje. Google w tym roku planuje wypuścić swoje narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Sztuczna inteligencja od Google

Jak informują "Wirtualne Media" zespół Google doszedł do wniosku, że ChatGPT stanowi dla wyszukiwarki poważną konkurencję. Firma obawia się, że ludzie przestaną szukać informacji w wyszukiwarce Googla i zaczną wyszukiwać ich za pomocą sztucznej inteligencji. "The New York Times" powołując się na anonimowe źródło, podał nawet, że Google ogłosiło w firmie "kod czerwony" i omawia strategię, która miałaby pomóc w poradzeniu sobie z popularnością ChatGPT.

Anonimowe źródło "The New York Times" podaje, że w tym roku Google zamierza wypuścić 20 nowych produktów, które będą się opierały na sztucznej inteligencji. Wśród nich ma się znaleźć odpowiedź Google na ChatGPT i najprawdopodobniej będzie nią nowa wersja wyszukiwarki z funkcjami chatbota.

trwa ładowanie posta...

Czemu Google potrzebuje sztucznej inteligencji?

Możliwe, że Google zaprezentuje swoje produkty oparte na sztucznej inteligencji w trakcie konferencji dla deweloperów, która odbędzie się w maju. Miejmy nadzieję, że w trakcie pracy nad produktami, w przeciwieństwie do ChatGPT, zespół Google nie wykorzysta pracy nisko opłacanych pracowników z Afryki, każąc oglądać im zoofilie.

Odpowiedź Google na popularność narzędzia ChatGPT jest dość oczywistym ruchem. W końcu sztuczna inteligencja coraz intensywniej wchodzi do naszego życia. W styczniu a App Store pojawiła się nawet aplikacja, która pozwala rozmawiać ze zmarłymi.

Dzięki "Historical Figures" można pogawędzić chociażby z Królową Elżbietą II, ale trzeba dodać, że ten chatbot już spotkał się ze sporą krytyką. Wszystko dlatego, że wśród rozmówców można znaleźć m.in. Adolfa Hitlera.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 148
  • emoji ogień - liczba głosów: 1855
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 20397
  • emoji smutek - liczba głosów: 286
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 130
super apka,zgłoś
Zaraz spróbuje dodawać emotki scrollem i zobaczymy ile endpointów mozna wysłać na sekunde XD
Odpowiedz
0like0dislike
XDDD,zgłoś
Halo geniusze programowania poprawcie ten system dodawania emotek xD Na dodatek ze wysyłane jest postem każde klikniecie w emotke to jeszcze bez limiu xD
Odpowiedz
0like0dislike
super,zgłoś
super
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (3)
arrow
"Harry Potter" w Japonii, czyli "Avada Katana"