AI "przywraca" zmarłych do życia. To jeszcze nie "Black Mirror"
Południowokoreański startup Deep Brain AI reklamuje w internecie usługę o nazwie "Re;memory". Rozwiązanie rzekomo umożliwia kontakt ze zmarłą osobą. Nie przywraca dosłownie zmarłych do życia, ale... sprawia takie wrażenie. Wszystko przez sztuczną inteligencję.
W tytule niniejszego tekstu nie bez powodu przywołałem serial "Black Mirror". W jednym z odcinków tej produkcji pojawia się historia kobiety, która przywraca do życia zmarłego ukochanego. Umożliwia jej to technologia. Kiedy trafiłem na news o nowej usłudze Deep Brain AI, pomyślałem o kultowym odcinku "Black Mirror". Podobieństwa są, niemniej jednak ludzkość jeszcze nie potrafi wskrzeszać zmarłych.
- Gen-1, czyli nowy program. AI przerobi film nie do poznania
- Koniec zawodu lektora? Audiobooki Apple robi sztuczna inteligencja
- "Black Mirror" POWRÓCI. Nowe odcinki zapowiadają się inaczej niż dotychczasowe
- Uczelnie kontra sztuczna inteligencja. Powrót do odręcznego pisania
- Deep Agency. Pierwsza agencja z modelkami, które nie istnieją
"Re;memory" - pozorny kontakt ze zmarłym dzięki sztucznej inteligencji
"Re;memory" to usługa, która rzekomo wykorzystuje sztuczną inteligencję, by pogrążonej w żałobie rodzinie pomóc spotkać się i porozmawiać ze zmarłą osobą. "Pomożemy ci spełnić pragnienie spotkania członka rodziny, za którym tęsknisz, ale którego już nie ma na tym świecie" - czytamy pod spotem reklamowym Deep Brain AI na YouTube.
[Re;memory] To Meet You Again As a Digital Twin.
"Re;memory". Technologia prawie jak w "Black Mirror"
Usługa "Re;memory" rzekomo tworzy oparty na sztucznej inteligencji awatar człowieka. Firma zaczyna pracę jeszcze, gdy klient żyje. Przeprowadza z nim wywiady i gromadzi historie. Następnie nagrywa sylwetkę człowieka, rejestruje mimikę i głos. Finalnie powstaje awatar, który w jak największym stopniu ma przypominać klienta.
Ze zrekonstruowanym wizerunkiem zmarłego można się spotkać w siedzibie Deep Brain AI w Seulu (w tzw. salonie pamięci). Znajduje się tam 400-calowy ekran i wysokiej jakości system dźwiękowy, które sprawiają, że doświadczenie jest bardziej realistyczne. Rodzina może poprosić o jeden z czterech tematów sesji: ponownie spotkanie, wspomnienia, radość lub rozstanie. Wizyta awatara trwa ok. 30 minut.
"Re;memory" ma umożliwiać krewnym żałobnikom dialog z awatarem. Dzieje się to za sprawą konwertera mowy na tekst i chatbota. Dzięki nim sztuczna inteligencja może odpowiadać rodzinie zmarłego w czasie rzeczywistym. Usługa ma być dostępna dla ludzi z całego świata, ale żeby jej doświadczyć, trzeba przyjechać do Korei Południowej.
Źródło: finance.yahoo.com/rememory.deepbrainai.io
- NitroZyniak znów publikuje filmy. Wybrał otchłań internetu
- Kto wygrał "Twoje 5 Minut! 2"? Friz tego nie przewidział
- Bella Ramsey się wygadała. Można odliczać czas do powrotu "The Last of Us"
- Wersow straciła ogromną kwotę. Tej afery nigdy nie zapomni
- Trasa koncertowa Genzie. Kogo stać na takie bilety?
- Drama między Kostką a Jordanem z TVGry. Padły ostre słowa
- Pracuje jako naga sprzątaczka. Mówi o najbrudniejszych klientach. Ile zarabia?
- Mata wypuścił limitowaną kolekcję ubrań. Cena zwala z nóg
- Patologia w szkołach? "Relacje" uczniów podbijają TikToka