Florence Pugh piersi

Florence Pugh w sukience odsłaniającej sutki. Aktor "Bridgertonów" krytykuje podwójne standardy

Źródło zdjęć: © Florence Pugh, Instagram.com
Anna RusakAnna Rusak,13.07.2022 20:00

Florence Pugh na pokazie Valentino wystąpiła w sukience, przez którą prześwitywały jej sutki. Aktorka odniosła się do licznych komentarzy, a wsparcia udzielił jej aktor "Bridgertonów" Regé-Jean Page, który zaapelował do innych mężczyzn o uwagę w sprawach mizoginii.

Już we wrześniu pojawi się nowy film z Florence Pugh "Nie martw się, kochanie", którą większość z was zna pewnie z "Małych kobietek". Aktorka niedawno pojawiła się na pokazie Valentino w Rzymie.

Patrząc jednak nie jej piękną, różową sukienkę, można by pomyśleć, że aktorka wystąpi w najnowszej "Barbie". To jednak nie kolor kreacji Florence Pugh był ostatnio na ustach wszystkich. Tym razem poszło o… jej piersi.

Florence Pugh i jej sukienka przez którą widać piersi

Konkretniej o sutki aktorki, które prześwitywały przez różową kreację. Pugh chyba od początku wiedziała, że ludzie nie przejdą obok jej sukienki obojętnie. Zdjęcie z wydarzenia, którym podzieliła się na Instagramie, podpisała "Technicznie są zakryte".

trwa ładowanie posta...

I choć aktorka przyznaje, że nie żałuje swojego wyboru, w sieci o sukience i jej piersiach mówią już wszyscy. Florence Pugh postanowiła odnieść się do dyskusjioskarżyła mężczyzn o publiczne krytykowanie jej ciała.


Nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni kobieta usłyszy od nieznajomych, co jest nie tak z jej ciałem. Niepokojące jest to, jak wulgarni potrafią być niektórzy z was, mężczyźni. […] Tak wielu z was agresywnie chciało dać mi znać, jak bardzo byliście rozczarowani moimi "malutkimi cyckami" lub jak powinnam być zakłopotana tym, że jestem "płaska".

Florence Pugh o swoim stosunku do piersi i ciała

Florence Pugh nie poprzestała jednak na zwróceniu uwagi na wulgarne i niemiłe komentarze. Przyznała, że ten wylewający się body shaming tym razem nie dotyka jej w takim stopniu, jak w czasie nastoletnim. Bo teraz jest świadoma swojego ciała i je akceptuje.


Od dawna żyję w swoim ciele. Jestem w pełni świadoma rozmiaru mojego biustu i się go nie boję (...) Dlaczego ty tak się boisz piersi? Dorośnij. Szanuj ludzi. Szanuj ciała. Szanuj wszystkie kobiety

trwa ładowanie posta...

Florence Pugh i podwójne standardy

Nie oszukujmy się. Gdyby to mężczyzna pojawił się w podobnej kreacji nikt nie powiedziałby słowa. W końcu to kobiece sutki są problemem, nie męskie. Wystarczy spojrzeć np. na poniższy post na Instagramie, by uświadomić sobie, w czym jest problem.

Pisałam o tym nie raz, napiszę ponownie - problemem nie są nasze sutki. Problemem jest wasze podejście do nich. Jeśli ktokolwiek patrzy na ciało oraz sukienkę Florence i twierdzi, że jakkolwiek, kogokolwiek nimi prowokuje, to tylko jego problem. Możemy (i będziemy!) ubierały się jak chcemy. Jeśli którakolwiek z nas stwierdzi, że nie chce nosić biustonosza, to ma do tego po prostu prawo.

trwa ładowanie posta...

Regé-Jean Page popiera Florence Pugh

Na szczęście, są wokół nas kobiety i mężczyźni, którzy stoją murem za postawą Florence. Swoje wsparcie i podziw wyraziła już m.in. Jameela Jamil, którą możecie kojarzyć z ciałopozytywnych ruchów w Ameryce.

Do sprawy odniósł się również Regé-Jean Page, czyli aktor, którego możecie kojarzyć z pierwszego sezonu "Bridgertonów". Page nie rozumie: "co jest w tym [sukience i zdjęciu Florence] tak oburzającego" i apeluje do mężczyzn, by nawzajem zwracali sobie uwagę, sprzeciwiając się mizoginii.


Chłopaki, spójrzcie na siebie. A potem spójrzcie na swoich kolegów i podejmijcie wreszcie działania, bo już na to najwyższy czas. Kiedy inni faceci zachowują się nie na miejscu, zwróćcie im na to uwagę! Dziwne w mizoginii jest to, że jedni faceci w głupim postępowaniu naśladują drugich. Pora to zmienić, słuchać uważnie i brać odpowiedzialność nie tylko za swoje zachowania dla dobra nas wszystkich.

Cóż możemy się do tego apelu tylko przyłączyć, przypominając, że erotyzm jest jedynie w oku patrzącego, nie w ciele. Każdy z nas ma prawo nosić to, co chce. Nigdy nie powinniśmy krytykować czyjegoś wyglądu czy ciała. Najwyższy czas skończyć z podwójnymi standardami.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Twitter, Instagram

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 15
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Myślę, że to żaden problem. Bardziej przejmuję się biednymi dziećmi w Syrii.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się