popkultura
Twórca serialu "Rick i Morty" uniewinniony. Wróci do produkcji?
Podsumowanie 2022 roku. Ten kraj to mem

Filip Połoska podsumował 2022 rok. "Ten kraj to mem"

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,03.01.2023 15:30

Od patogali Marcina Najmana, przez wybuch wojny w Ukrainie, aż po MMMM PUU Alana Kwiecińskiego. W 2022 roku działo się tak wiele rzeczy, że trudno je ogarnąć w jednym miejscu. Sztuka ta udała się internetowemu twórcy Filipowi Połosce, który podsumował minione 12 miesięcy w filmie o wymownym tytule "Ten kraj to mem".

Możemy odetchnąć z ulgą. 2022 rok naprawdę się skończył. O wszystkim, co wydarzyło przez minione 12 miesięcy, możemy wspominać z nadzieją, by nigdy więcej się nie powtórzyło. Zdajemy sobie sprawę, że odtwarzanie niektórych wydarzeń z 2022 roku może być dla wielu osób traumatycznym doświadczeniem. Niemniej warto to zrobić jeden i ostatni raz, by uświadomić sobie, jak wiele działo się w Polsce i na świecie.

Podsumowanie 2022 roku przygotował Filip Połoska. To były redaktor naczelny portalu "Noizz" i współzałożyciel firmy Nowy Ład. Połoska zebrał najbardziej absurdalne sytuacje z minionych 12 miesięcy i upakował je do filmu, który trwa ponad 46 minut. Oglądając tę produkcję, aż trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się w ciągu jednego roku.

Podsumowanie 2022 roku. Co działo się w Polsce i na świecie?

Początek roku upłynął wokół zamieszania związanego z Polskim Ładem. To plan odbudowy polskiej gospodarki po pandemii, który został obwołany bublem prawnym. Potem Mata trafił w ręce policji za posiadanie marihuany. W międzyczasie patocelebryta Marcin Najman zaprosił do współpracy przy gali freak fightów byłego szefa mafii pruszkowskiej - gangstera o pseudonimie Słowik. To i tak tylko wybrane wydarzenia ze stycznia 2022 roku.

W podsumowaniu roku Połoski nie mogło zabraknąć napaści Rosji na Ukrainę. To zdecydowanie najważniejsze wydarzenie 2022 roku, które nieodwracalnie zmieniło świat. Niestety niektórzy celebryci postanowili żerować na ludzkiej tragedii. Chodzi oczywiście o Antoniego Królikowskiego, który założył federację MMA, gdzie w walce wieczoru miał zawalczyć sobowtór Władimira Putina z sobowtórem Wołodymira Zełeńskiego.

2022 rok to również proces byłych małżonków Amber Heard i Johnny'ego Deppa. To koniec Ekipy Friza. To dożynki w Nidzicy, których uczestnicy symulowali ruchy kopulacyjne za pomocą patelni i chochli. To "patriotyczne" ławki, które kosztowały miliony złotych i okazały się niewypałem. To czarnoskóra Arielka, która doprowadziła na skraj zawału polskich obrońców modelu tradycyjnej rodziny. To Alan Kwieciński, który popisał się wypowiedzią "puuu, mmmm, puuuu, hyhyhy".

Jeśli chcecie wrócić wspomnieniami do pamiętnego 2022 roku, poniżej udostępniamy podsumowanie roku Połoski. Oglądacie na własną odpowiedzialność.

TEN KRAJ TO MEM 2022. Podsumowanie roku

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Bingo Czarnka. Memiczne cytaty szefa MEiN w jednym miejscu