Ferie z Koroną Młodych

Ferie z młodzieżówką partii Brauna w Sejmie? Gośćmi antyszczepionkowcy

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Facebook
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,06.12.2022 16:30

Grzegorz Braun, Jacek Wilk, Leszek Sykulski. To tylko część "gości specjalnych", którzy poprowadzą wykłady podczas zimowego zjazdu integracyjnego organizowanego przez Koronę Młodych, czyli młodzieżówkę Konfederacji Korony Polskiej. Wśród nich są piewcy antyukraińskich treści i antyszczepionkowcy. Spotkania mają odbyć się w Sejmie.

Korona Młodych to młodzieżówka Konfederacji Korony Polskiej. To z kolei partia pod przewodnictwem posła Grzegorza Brauna, stanowiąca część skrajnie prawicowej Konfederacji. Konfederacja Korony Polskiej jest ugrupowaniem jawnie podsycającym nastroje antyukraińskie. W lipcu tego roku partia Brauna wydała broszurę pt. "Stop ukrainizacji Polski".

Ferie z młodzieżówką partii Brauna

W dniach od 13 do 15 stycznia 2023 roku Korona Młodych organizuje wyjazd integracyjno-szkoleniowy. Ugrupowanie kieruje ofertę do młodych ludzi w wieku od 13 do 26 lat. Koszt wyjazdu wynosi 180 złotych, nie wliczając cen posiłków i dojazdu. Plan imprezy przewiduje integrację, gry, zabawy i naukę w formie wykładów, które poprowadzą "goście specjalni". Spotkania rzekomo odbędą się w Sejmie.

Wyjazd zimowy z Koroną Młodych
Wyjazd zimowy z Koroną Młodych (Facebook)
Wyjazd zimowy z Koroną Młodych
Wyjazd zimowy z Koroną Młodych (Facebook)
Wyjazd zimowy z Koroną Młodych
Wyjazd zimowy z Koroną Młodych (Facebook)

Zimowy wyjazd z młodzieżówką partii Brauna

W feriach z Koroną Młodych ma wziąć udział sam Grzegorz Braun - poseł Konfederacji, który podsyca nastroje antyukraińskie w Polsce. Po napaści Rosji na Ukrainę nawoływał, by nie otwierać granic dla uchodźców wojennych. Zażądał usunięcia flag Ukrainy, które w geście solidarności z tym państwem zawisły na gmachu Sejmu. Nie poparł sejmowej uchwały potępiającej ludobójstwo dokonane przez Rosję w Ukrainie.

Korona Młodych powiela antyukraińską narrację Brauna. 23 października profil ugrupowania na Facebooku udostępnił post z hasztagiem #StopUkrainizacjiPolski. Był to wpis jednego z członków młodzieżówki, który poinformował, że w porozumieniu z Braunem liczy, ilu uczniów z ukraińskim obywatelstwem uczy się w szkołach ponadpostawowych w Rzeszowie. Po co? Aby uświadomić "o postępującej ukrainizacji również (niestety) w Polskiej Szkole".

Poglądy Korony Młodych
Poglądy Korony Młodych (Facebook)

Jak przypomina portal oko.press, Braun miał szerzyć w polskim parlamencie treści antyszczepionkowe. Na jedno z posiedzeń Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych zaprosił zdalnie Roberta F. Keneddy'ego juniora. Jest to lider światowego ruchu antyszczepionkowego, który nawołuje do sprzeciwu wobec szczepień przeciwko COVID-19.

Ferie z antyszczepionkowcami i sympatykami Kremla

W zimowym wyjeździe z Koroną Młodych wezmą udział również:

  • Leszek Sykulski - geopolityk, który - w ocenie zastępcy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna - ma promować rosyjskie tezy dotyczące sytuacji międzynarodowej i działać ze szkodą dla Polski. Jak podaje Żaryn, geopolityk oskarżył polskie władze o eskalowanie sytuacji na arenie międzynarodowej i dążenie do wojny z Rosją
trwa ładowanie posta...
  • Grzegorz Płaczek - portal oko.press pisze o nim jako o liderze środowiska antyszczepionkowego w Polsce. Jego nazwisko niejednokrotnie pojawiało się w serwisach fact-checkingowych w kontekście powielania fałszywych informacji na temat szczepień i COVID-19
  • Jacek Wilk - były poseł, członek Konfederacji. Jak podaje portal wiadomosci.wp.pl, w kwietniu 2021 roku mężczyzna zamieścił w mediach społecznościowych wpis ws. szczepionek przeciw COVID-19. Dodał do niego grafikę z hasłem "Szczepionka czyni wolnym". Na obrzydliwy post zareagowało Muzeum Auschwitz, komentując, że jest to "bolesne nadużycie"
trwa ładowanie posta...

Sprawa wydaje się kuriozalna. Jak to możliwe, że młodzieżówka partii antyukraińskiego posła w czasie agresji Rosji na Ukrainę organizuje ferie z młodzieżą, na których pojawią się osoby atakujące Ukrainę, sojuszników Polski i negujące osiągnięcia nauki? Nieprawdopodobne jest również to, że zjazd ma się odbyć w gmachu parlamentu. Trudno nazwać to inaczej niż kpiną z polskiego państwa.

Serwis oko.press poprosił Centrum Informacyjne Sejmu o komentarz do sprawy, ale nie otrzymał odpowiedzi.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0