Oburzający wpis w obronie Brauna

"Usuńcie to". Oburzające porównanie na profilu partii Brauna

Źródło zdjęć: © SejmRP / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.01.2024 13:00

Konfederacja Korony Polskiej - partia, której założycielem jest Grzegorz Braun - opublikowała wpis w obronie swojego lidera. Post oburzył internautów.

Grzegorz Braun wpadł w poważne tarapaty. W środę Sejm przegłosował uchylenie immunitetu poselskiego dla polityka Konfederacji. Prokuratura planuje postawić mu szereg zarzutów dotyczących czynów popełnionych w latach 2022-23.

Jak podaje PAP, zarzuty popełnienia przestępstw dotyczą m.in. "naruszenia nietykalności cielesnej Łukasza Szumowskiego w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, a także stosowania przemocy fizycznej w celu zmuszenia do określonego zachowania; pomówienia Łukasza Szumowskiego za pomocą środków masowej komunikacji, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu, co mogło poniżyć go w opinii publicznej; uszkodzenia choinki bożonarodzeniowej, uszkodzenie sprzętu nagłaśniającego, naruszenia miru domowego poprzez nieopuszczenie Niemieckiego Instytutu Historycznego, znieważenie na terenie Sejmu RP grupy osób oraz znieważenie przedmiotu czci religijnej".

Problemy Grzegorza Brauna

W obronie polityka stanęła Konfederacja Korony Polskiej. Jest to partia wchodząca w skład Konfederacji, a jej założycielem jest Braun. Konto Korony Polskiej na portalu X opublikowało zdjęcie przedstawiające swojego lidera, który stoi na tle podobizny Witolda Pileckiego. Fotografii towarzyszy podpis: "Nasz współczesny Niezłomny! @MuremZaGrzegorzemBraunem".

Skandaliczny wpis o Braunie
Skandaliczny wpis o Braunie (Konfederacja Korony Polskiej , Twitter)

Zestawiają Brauna z Pileckim

Witold Pilecki był rotmistrzem kawalerii przed II wojną światową. Po napaści III Rzeszy na Polskę organizował działania konspiracyjne. Celowo dał się schwytać w łapance, by trafić do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego raporty o ludobójstwie trafiały na Zachód. Po ucieczce z obozu uczestniczył w powstaniu warszawskim. W 1948 r. komuniści wydali na niego wyrok śmierci. Zginął przez strzał w tył głowy.

Oburzający wpis na temat Brauna

Biorąc pod uwagi zasługi Pileckiego dla Polski, stawianie obok niego Grzegorza Brauna jest kontrowersyjne. Trudno znaleźć jakąkolwiek płaszczyznę, na której można porównywać obu mężczyzn. Internauci dali wyraz oburzeniu pod wpisem Korony Polskiej na portalu X:

Jeden przedarł się do Auschwitz, zdobył dowody na eksterminację Żydów i dostarczył je aliantom. Drugi uważa, że Żydzi chcą okupować Polskę i mogą mieć tajny bunkier pod CPK. Tacy sami.

Usuńcie to. To nie jest dobry pomysł. Można Grzegorza Brauna bronić na 1000 różnych sposobów, a wy wybieracie niezbyt dobry.

Niezłomny, bo jest antysemita?

My naprawdę musimy wrócić pod zabory. Żeby każdy autorytet i każda świętość szmacić takimi porównaniami. Pilecki w grobie się przewraca.

Sorry, ale to jest już bezczelne.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 37
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 17
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 23
  • emoji kupka - liczba głosów: 120
Tadek,zgłoś
To jedyny Polski patriota w tym cyrku , który stawia Polskę na pierwszym miejscu ,a nie obce interesy .
Odpowiedz
33Zgadzam się19Nie zgadzam się
Andrzej,zgłoś
Sejm Polski nie jest miejscem dla takich imprez, facet może być kontrowersyjny ale ma swoje zdanie, jest konsekwentny, nie zmienia zdania jak każda łajza w polityce polskiej.
Odpowiedz
35Zgadzam się15Nie zgadzam się
Andrzej,zgłoś
Sejm Polski nie jest miejscem dla takich imprez, facet może być kontrowersyjny ale ma swoje zdanie, jest konsekwentny, nie zmienia zdania jak każda łajza w polityce polskiej.
Odpowiedz
19Zgadzam się10Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 120
Komentarze (120)
Powrót