Obiad 4 zł za porcję? Tiktokerka radzi, jak jeść tanio w ferie
Okres ferii zimowych czy wakacji letnich to czas, w którym nasz budżet jest nadwyrężany na wszelkie sposoby. Popularna tiktokerka "Marchewa" postanowiła opracować tani przepis na obiad. Zaserwowała danie, którego jedna porcja to koszt zaledwie 4 zł. Co tym razem wymyśliła?
Każdy, kto ma rodzinę - zwłaszcza dużą - lub jest studentem wie, że ferie zimowe i wakacje letnie to prawdziwe wyzwanie finansowe. Niby to czas odpoczynku, relaksu czy wspólnego spędzania chwil, ale w praktyce oznacza też jedno - nieustanne wydatki.
Podobne
- Ile tiktokerka wydała w 2024 r. na podróże? Setki tysięcy poszły w ruch
- Ta czekolada jest droższa od dubajskiej? Kosztuje ponad 700 zł za kg
- Kizo i jego "POGO" znów wiralem. Tym razem w kulinarnej odsłonie
- Tiktokerka chwali się tatą? Jest aktorem paradokumentów
- Zapłaciła 50 zł za kanapkę. "Świat oszalał"
Już samo zaplanowanie wyjazdu to kosztowna sprawa. Noclegi w hotelach czy pensjonatach w sezonie mają zawrotne ceny, a znalezienie czegoś przystępnego dla całej rodziny graniczy z cudem. Do tego dochodzą koszty transportu - paliwo, bilety na pociąg czy samolot potrafią mocno uszczuplić portfel. A to dopiero początek. Na miejscu trzeba coś jeść. Do tego dochodzą atrakcje - parki rozrywki, muzea, wyciągi narciarskie, aquaparki - wszędzie bilety wstępu potrafią kosztować fortunę.
Tiktokerka z radzi, jak jeść tanio w ferie
"Marchewa92", znana również jako "królowa promek", to popularna twórczyni internetowa, która w social mediach dzieli się treściami związanymi z gotowaniem. Jej misją jest pokazywanie, że smaczne posiłki i ciekawe podróże są dostępne dla każdego budżetu. Na TikToku zgromadziła ponad 216 tys. obserwujących oraz 3 mln polubień. Publikuje tam przepisy na tanie obiady o często niekonwencjonalnych smakach oraz zapomniane dania.
Influencerka tym razem postanowiła uratować portfel spłukanych turystów. Jako że w wielu miastach trwają ferie - na jej profilu pojawił się pomysł na obiad dla czterech osób, którego kosz to jedynie 16 zł. Pokazała, że nawet na wyjeździe można przyrządzić coś smacznego i taniego w zaledwie 15 minut.
Co tiktokerka tym razem wymyśliła?
W najnowszym tiktoku Marchewa postawiła na proste danie - gnocchi z mięsem i warzywami. Kobieta kupiła 0,5 kg gnocchi w cenie 4,69 zł, koncentrat pomidorowy za 1,69 zł, mrożoną włoszczyznę za 3,35 zł oraz 0,5 kg mięsa mielonego z łopatki za 10,99 zł. Dodatkowo zastosowała kupon do Biedronki, który obniżył koszt jej zakupów o 5 zł. Jeśli chodzi o przygotowanie dania to wystarczył podsmażyć mięso, dodać koncentrat i włoszczyznę, ugotować gnocchi i połączyć kluski z sosem.
Popularne
- Viral Kebab już otwarty. Co wiadomo o nowym biznesie Ekipy?
- Czy 100 ludzi pokona goryla? Absurdalne pytanie rozpala internet
- Ile lat więzienia czeka Brainroty z TikToka? Bombardiro Crocodilo pocierpi najdłużej
- Niezobowiązująca praca po maturze. Czym jest GIG economy i freelancing?
- Julia Wieniawa chce zagrać Łęcką. Producent filmu zrujnował jej marzenie
- Czym jest Labubu? Wszystko, co musisz wiedzieć o maskotkach
- Co robić w maju w mieście? TOP 3 koncerty, na które warto się wybrać
- Bagi testuje okulary do ściągania. "Normalnie mi się wyświetla tekst"
- OG Kamka zaczepiła publicznie Fagatę. Szybko dostała odpowiedź