Feministyczny hymn na TikToku. Premiera "Labour" Paris Palomy
24 marca będzie miał premierę utwór "Labour" Paris Palomy. To okrzyknięta przez TikToka feministycznym hymnem piosenka o dyskryminacji kobiet. Artystka przygotowała dla fanów niespodziankę.
Paris Paloma to 22-letnia piosenkarka z Wielkiej Brytanii, która stała się kolejną artystką odkrytą przez tiktokerów i tiktokerki. Jej 28-sekundowa zapowiedź utworu "Labour" już została okrzyknięta feministycznym hymnem.
Podobne
- Quebonafide wciąż w rap grze? Raper nagra piosenkę z tiktokerem
- Spotify podniesie ceny. Drożej jeszcze w tym roku
- Quebonafide, Omega Sapien i Latwogang: prawie oficjalny teledysk "Sniffing Gas"
- Mata z dziewczyną na TikToku? Raper mówi o "wypadku przy pracy"
- Męskie Granie 2022. Nowy hymn to rozczarowanie? "Jak z High School Musical"
Czemu "Labour" Paris Palomy jest tak popularne i w jaki sposób TikTok opowiada o jego znaczeniu? Premiera całego utworu przewidziana jest na 24 marca, ale artystka postanowiła zrobić fanom drobną niespodziankę.
O czym jest "Labour" Paris Palomy?
Choć "Labour" Paris Palomy nie zostało jeszcze wydane, już teraz stało się hitem. Na TikToku użytkowniczki dzielą się swoją interpretacją 28-sekudnowego klipu, który przedstawia kobietę ubraną w stylu domowej gospodyni.
Jednak dla użytkowniczek najważniejszy jest tekst i przekaz utworu. Piosenka Paris Palomy opowiada o dyskryminacji kobiet ze względu na płeć. Artystka podkreśla, że chciała w niej przekazać nie tylko to, jak kobiety są poniżane czy wykorzystywane, ale również skupić się na tym, jak wiele poświęcają dla mężczyzn w związkach.
- "Labour" to nie tylko aluzja do tych wszystkich codziennych zadań i fizycznych prac, które są częścią nierówności płci. To też utwór o ogromnej dysproporcji w emocjonalnej pracy, którą w związkach biorą na siebie kobiety. A także o tym, że zasługują na więcej - mówi, wyjaśniając znaczenie piosenki, Paloma.
TikTok interpretuje "Labour" Paris Palomy
Kobiety na TikToku używają "Labour" Paris Palomy, by podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z dyskryminacją i seksizmem. Użytkowniczka Olivia Kirby wykorzystała utwór, by pokazać, jak wyglądały różne standardy piękna na przestrzeni dziesięcioleci. Tiktokerki w filmikach obrazują również, jak przez wieki patriarchat stawiał kobiety w roli służących.
Sama Paris Paloma zebrała kilka interpretacji jej utworu w jednym TikToku. Użytkowniczki piszą pod klipem, że płaczą, oglądając nagrania innych kobiet. Według wielu "Labour" jest feministycznym hymnem i brzmi jak rewolucja. Cześć użytkowniczek wątpi jednak, że mężczyźni zrozumieją przekaz utworu.
"Ta piosenka przypomina mi o tym, jak robiłam pranie, gdy miałam osiem lat, podczas gdy mój 15-letni brat nie wiedział, czym się różni pralka od suszarki" - napisała jedna użytkowniczka TikToka.
"Mimo tego wszystkiego i tak większość mężczyzn powie, że to nie prawda. Nie piszę, że tak powie [przyp. red.] każdy" - pisze jedna tiktokerka.
Premiera "Labour" Paris Palomy
Utwór "Labour" Paris Palomy będzie miał swoją premierę 24 marca, ale brytyjska piosenkarka postanowiła wcześniej podzielić się z odbiorcami teledyskiem do utworu. "Labour" na YouTube będzie można oglądać już 23 marca od godziny 20:00.
Najprawdopodobniej zobaczymy w nim kontynuację historii z udostępnionego już fragmentu "Labour" Paris Palomy. Poniżej znajdziecie fragment dostępnego tekstu piosenki, przetłumaczonego na język polski.
"Całymi dniami, codziennie/terapeutka, matka, służąca/nimfa, potem dziewica/pielęgniarka, potem służąca/tylko dodatek/który żyje, by mu towarzyszyć/tak aby nie musiał nawet kiwnąć palcem/24/7 maszyna do rodzenia dzieci/tak aby mógł zrealizować swój sen/o domu ogrodzonym płotem/to nie miłość/jeśli ją zmuszasz/zmuszasz mnie/do zbyt ciężkiej pracy"
Paris Paloma - labour [Official Video]
Źródło: money.yahoo.com
Popularne
- Fani "Wiedźmina" to wyczuli. Plotki o Jaskrze okazały się prawdą
- Patologiczne uniwersum Magicala. Dramatyczne rozstanie i kłótnie dla zasięgów
- "Nie mam z kim wyjść na miasto". Studenci UW o samotności
- Nowy symbol bogactwa. Porzucisz swój case na smartfon?
- Czarnek pokazał ludzką twarz? Pierwszy raz powiedział to osobach LGBT+
- Fani chcą kupić wejściówkę na urodziny Maty. Zapłacą każdą cenę
- Za patostreaming gnicie w więzieniu. Ziobro kontra Daniel Magical
- Wydaje 2 mln dol. rocznie na wieczną młodość. Teraz robi wlewy z krwi syna
- Oskar Szafarowicz moment: pieje na cześć PiS i pluje na UE