Premiera „Labour” Paris Palomy feministycznego hymnu TikToka

Feministyczny hymn na TikToku. Premiera "Labour" Paris Palomy

Źródło zdjęć: © Instagram, Paris Paloma
Anna RusakAnna Rusak,23.03.2023 17:00

24 marca będzie miał premierę utwór "Labour" Paris Palomy. To okrzyknięta przez TikToka feministycznym hymnem piosenka o dyskryminacji kobiet. Artystka przygotowała dla fanów niespodziankę.

Paris Paloma to 22-letnia piosenkarka z Wielkiej Brytanii, która stała się kolejną artystką odkrytą przez tiktokerów i tiktokerki. Jej 28-sekundowa zapowiedź utworu "Labour" już została okrzyknięta feministycznym hymnem.

Czemu "Labour" Paris Palomy jest tak popularne i w jaki sposób TikTok opowiada o jego znaczeniu? Premiera całego utworu przewidziana jest na 24 marca, ale artystka postanowiła zrobić fanom drobną niespodziankę.

O czym jest "Labour" Paris Palomy?

Choć "Labour" Paris Palomy nie zostało jeszcze wydane, już teraz stało się hitem. Na TikToku użytkowniczki dzielą się swoją interpretacją 28-sekudnowego klipu, który przedstawia kobietę ubraną w stylu domowej gospodyni.

Jednak dla użytkowniczek najważniejszy jest tekst i przekaz utworu. Piosenka Paris Palomy opowiada o dyskryminacji kobiet ze względu na płeć. Artystka podkreśla, że chciała w niej przekazać nie tylko to, jak kobiety są poniżane czy wykorzystywane, ale również skupić się na tym, jak wiele poświęcają dla mężczyzn w związkach.

trwa ładowanie posta...

- "Labour" to nie tylko aluzja do tych wszystkich codziennych zadań i fizycznych prac, które są częścią nierówności płci. To też utwór o ogromnej dysproporcji w emocjonalnej pracy, którą w związkach biorą na siebie kobiety. A także o tym, że zasługują na więcej - mówi, wyjaśniając znaczenie piosenki, Paloma.

TikTok interpretuje "Labour" Paris Palomy

Kobiety na TikToku używają "Labour" Paris Palomy, by podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z dyskryminacją i seksizmem. Użytkowniczka Olivia Kirby wykorzystała utwór, by pokazać, jak wyglądały różne standardy piękna na przestrzeni dziesięcioleci. Tiktokerki w filmikach obrazują również, jak przez wieki patriarchat stawiał kobiety w roli służących.

trwa ładowanie posta...

Sama Paris Paloma zebrała kilka interpretacji jej utworu w jednym TikToku. Użytkowniczki piszą pod klipem, że płaczą, oglądając nagrania innych kobiet. Według wielu "Labour" jest feministycznym hymnem i brzmi jak rewolucja. Cześć użytkowniczek wątpi jednak, że mężczyźni zrozumieją przekaz utworu.

"Ta piosenka przypomina mi o tym, jak robiłam pranie, gdy miałam osiem lat, podczas gdy mój 15-letni brat nie wiedział, czym się różni pralka od suszarki" - napisała jedna użytkowniczka TikToka.

"Mimo tego wszystkiego i tak większość mężczyzn powie, że to nie prawda. Nie piszę, że tak powie [przyp. red.] każdy" - pisze jedna tiktokerka.

trwa ładowanie posta...

Premiera "Labour" Paris Palomy

Utwór "Labour" Paris Palomy będzie miał swoją premierę 24 marca, ale brytyjska piosenkarka postanowiła wcześniej podzielić się z odbiorcami teledyskiem do utworu. "Labour" na YouTube będzie można oglądać już 23 marca od godziny 20:00.

Najprawdopodobniej zobaczymy w nim kontynuację historii z udostępnionego już fragmentu "Labour" Paris Palomy. Poniżej znajdziecie fragment dostępnego tekstu piosenki, przetłumaczonego na język polski.

"Całymi dniami, codziennie/terapeutka, matka, służąca/nimfa, potem dziewica/pielęgniarka, potem służąca/tylko dodatek/który żyje, by mu towarzyszyć/tak aby nie musiał nawet kiwnąć palcem/24/7 maszyna do rodzenia dzieci/tak aby mógł zrealizować swój sen/o domu ogrodzonym płotem/to nie miłość/jeśli ją zmuszasz/zmuszasz mnie/do zbyt ciężkiej pracy"

Paris Paloma - labour [Official Video]

Źródło: money.yahoo.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2