Eliza Michalik

Eliza Michalik znalazła sposób na problemy ze zdrowiem psychicznym: "Na YT jest mnóstwo darmowych nagrań"

Źródło zdjęć: © YouTube.com, Twitter.com, Eliza Michalik
Anna RusakAnna Rusak,06.01.2022 10:58

Macie problem? To rozwiążcie go sami. Nie stać was na terapię? Skorzystajcie z dóbr Internetu. Oto złote rady Elizy Michalik.

Eliza Michalik jest dziennikarką Onetu i radia Nowy Świat, prowadzi też kanał na YT. To właśnie tam postanowiła zabrać głos w sprawie Matczaka i Zandberga, by dodać swoje trzy grosze do chorej kultury pracy.

O tym problemie możecie przeczytać w tekście Oliego. Niestety Michalik ma też dość oryginalne zdanie i rady dla ludzi, których nie stać na terapię.

Radź sobie sam_a_x

Dziennikarka uważa, że to ludzie są odpowiedzialni za swoje problemy i po prostu powinni nauczyć się sobie z nimi radzić. Jeśli nie potrafią tego zrobić i nie stać ich na terapię, to mogę po prostu skorzystać z "dóbr Internetu" i nagrań kołczy.


To wyście sami się wykończyli. Masz problemy z dziećmi, rodzicami, zdrowiem psychicznym? Trzeba nauczyć sobie radzić z tymi problemami. Nawet jeśli kogoś nie stać na terapeutę, jest mnóstwo darmowych nagrań kołczy, psychologów. Naprawdę można sobie bardzo pomóc w dzisiejszych czasach, dlatego te czasy są dobre, Internet ma wiele dobrych stron. Bez wydawania ani złotówki.

trwa ładowanie posta...

Biegaj, pij wodę, wstawaj wcześniej

Zatrzymajmy się może najpierw nad tym "samodzielnym radzeniem sobie ze zdrowiem psychicznym". To niestety wpisuje się trochę w starą, dobrze nam wszystkim znaną, szkodliwą narrację, którą można skwitować tym powiedzonkiem: "Po prostu musisz się zacząć uśmiechać".

Nie radzisz sobie z życiem? To je po prostu zmień. Wstawaj wcześniej, medytuj, jedz zdrowo (i koniecznie dużo warzyw!), zacznij ćwiczyć, czytaj, dbaj o higienę snu, pij wodę. Oto przepis na idealne życie. Depresje? Depresja przecież nie istnieje, gdy prowadzi się taki tryb życia, gdy się po prostu opanowało tę trudną sztukę radzenia sobie z absolutnie każdym problemem.

Oczywiście wszystko to, co napisałam wyżej, nie jest prawdą. Można robić te wyżej wymienione rzeczy, które naprawdę dobrze wpływają na jakość naszego życia, i dalej chorować na depresję, potrzebować terapii.

trwa ładowanie posta...

Kołcz prawdę ci powie

I nie, internetowi kołcze nie są najlepszym rozwiązaniem. Chociażby dlatego, że oni nie pomagają nam w radzeniu sobie z naszymi problemami psychicznymi, mogą nas jedynie motywować. Poza tym ich hasła zazwyczaj brzmią tak: "Wstań i pamiętaj: możesz wszystko, bo jesteś królem swojego życia". Komuś, kto zmaga się z depresją czy innym problemem psychicznym, raczej średnio takie hasło pomoże.

Warto też zauważyć, że terapeuta koncentruje się na nas, naszych problemach i pomaga nam je zauważyć, dotrzeć do ich rdzenia. Nie są to jakieś ogólnikowe rady, z których może skorzystać każdy.

trwa ładowanie posta...

Oczywiście w sieci jest wiele dobrych i bezpiecznych miejsc, które szerzą wiedzą na tematy związane z naszym zdrowiem psychicznym i terapią, ale one nigdy nie zastąpią nam tego prawdziwego kontaktu z psychologiem.

trwa ładowanie posta...

Jakie jest rozwiązanie?

Najfajniej byłoby po prostu żyć w kraju, który gwarantuje opiekę psychologiczną, albo chociaż takim, który zapewnia pensję, dzięki której absolutnie każda osoba może sobie na taką terapię pozwolić. Niestety to nie jest opis Polski.

Jeśli więc zmagacie się z jakimiś problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego, to nie słuchajcie rad Michalik. Po prostu umówcie się na terapię. A jeśli was na nią nie stać, to skorzystajcie z prawdziwej, rzetelnej i darmowej pomocy. Nie, nie musicie sobie ze wszystkim radzić sami. Warto o tym pamiętać.

trwa ładowanie posta...

Matczak kontra lewica, Żakowski kontra fakty.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0