nauczyciele

Eksterminacja hejtem - jak podczas strajku mową nienawiści załatwić nauczycieli

Źródło zdjęć: © canva, Twitter.com
Anna RusakAnna Rusak,14.01.2022 13:47

Zamiast podwyżek w prezencie dostali hejt. Maile dotyczące strajku nauczycieli przerażają okrucieństwem. Nauczycieli chcieli "poniżyć i dobić" falą hejtu.

W Sejmie Czarnek broniąc reformy oświatowej "lex Czarnek" zwala winę na depresję dzieci i młodzieży na opozycję. Nowy Ład zabiera nauczycielom z i tak już dość niskich pensji pieniądze. Chcecie się dobić? To musicie przeczytać maila, który właśnie wypłynął.

Na udostępnionych screenach widać treść maila, jaki doradca prezydenta, Andrzej Klarkowski, wystosował do posła Tomasza Poręby i Krzysztofa Sobolewskiego. Co w nim znajdziemy? Analizę 5 czynników, dzięki którym PiS wygrywa ze strajkiem nauczycieli w social mediach.

trwa ładowanie posta...

Nauczyciele poniżeni falą hejtu

Mail odnosi się do sytuacji medialnej w trakcie strajku nauczycieli. W ramach drobnego przypomnienia - strajk odbył się w kwietniu 2019 roku, a nauczyciele żądali od rządu Morawieckiego podwyżek, przy okazji sprzeciwiając się też zmianom w oświacie.

Mimo ogromnego wsparcia płynącego zarówno od uczniów, jak i rodziców, wielu nauczycieli spotykało się w trakcie trwania strajku z hejtem. Pojawiały się głosy, że są leniwymi darmozjadami, a przez ich widzimisię rodzice nie mają co zrobić z dziećmi. Niektóre szkoły właśnie przez falę takich negatywnych komentarzy rezygnowały z uczestnictwa w protestach.

Ale słyszę rozmowy w sklepach, że ludzie nie mają co zrobić z dziećmi. Że jesteśmy darmozjady, że nauczyciele powinni już wrócić do pracy. A ja zawsze w takich momentach myślę, że nigdy, gdy strajkowały np. pielęgniarki, przez myśl nie przeszło mi złe słowo pod ich adresem. To dlaczego mnie ma to spotykać? Dlaczego ludzie mają źle o mnie myśleć?

trwa ładowanie posta...

Nauczyciele eksterminowani hejtem

Jak się okazuje, rządzącym ten hejt był bardzo na rękę. W mailach możemy przeczytać, że nauczyciele zostaną dobici i poniżeni falą hejtu, a zdenerwowanie rodziców będzie rosło. Wszystko oczywiście na korzyść rządzących.

Analiza danych dot. Sentymentu wypowiedzi pokazuje, że nauczyciele od początku trwania strajku są eksterminowani hejtem płynącym z sieci. Zjawisko niepohamowanego hejtu, które głównie spotyka ich podopiecznych spadło na nauczycieli z ogromnym impetem.

Warto chyba w tym momencie przywołać apel Nauczyciela Roku 2013 z tamtego okresu. Marcin Zaród z V LO im. Janusza Korczaka w Tarnowie tak mówił o tym wylewającym się hejcie:

Chciałem zaapelować do pana prezydenta, aby jego media i media jego rządu przestały szczuć na nauczycieli. Dlatego, że we wtorek rano w Jastrzębiu-Zdroju została zaatakowana nasza koleżanka...

- wp
trwa ładowanie posta...

Najważniejsze jednak, że "Politycznie i wizerunkowo #PiS utrzyma poparcie w swoim twardym elektoracie", prawda? Kogo by tam obchodziły uczucia nauczycieli, ich zdrowie psychiczne, życie, pensje. W końcu wcale ich nie potrzebujemy, prawda? Dzieci mogą uczyć się same, najlepiej z podręczników stworzonych przez Czarnka.

Hejt to ich broń

W zasadzie chyba nikogo ta "eksterminacja hejtem" nie powinna dziwić. Takie samo szczucie mową nienawiści pojawiało się przy okazji strajków medyków, rezydentów. To zawsze ktoś jest winny, PiS nigdy nie jest "tym złym".

trwa ładowanie posta...

Nie dziwi też niestety jeszcze jedna rzecz bezpośrednio związana z tą całą sprawą - nauczycieli jest i będzie coraz mniej. Obecna kadra się starzeje, do tego nie jest zadowolona ze swojej pracy. Młodzi, choćby nawet pełni pasji, nie chcą podejmować ścieżki nauczycielskiej, bo cała atmosfera wokół ich pracy nie jest najlepsza.

trwa ładowanie posta...

Jasne, można pracować za śmieszne pieniądze dla "idei", znosić dzielnie hejt i patrzeć ze spokojem jak polityka wkrada się na karty podręczników, ale czy ktokolwiek będzie to w stanie wytrzymać dłużej niż przez kilka miesięcy? Jeśli myślicie, że tak, to zapraszam. Może wy zostaniecie "dzielnymi" i "pracowitymi" nauczycielami. Tylko nie liczcie na to, że będą was traktowali z szacunkiem. Przygotujcie się na hejt i poniżanie. Według nich chyba tylko tyle jesteście warci.

trwa ładowanie posta...

Źródło: wiadomosci.wp.pl/hejt-na-nauczycieli-emocjonalny-apel-do-dudy-nie-szczujcie-na-nas-6368501807814785a,Twitter, natemat.pl/269635,hej-na-nauczycieli-niektore-przedszkola-rezygnuja-ze-strajku

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1