"The Last of Us" - co wiadomo o drugim sezonie?

Drugi sezon "The Last of Us" będzie inny niż gra? Twórcy mają plan

Źródło zdjęć: © The Last fo Us
Anna RusakAnna Rusak,14.03.2023 10:15

Po zakończeniu pierwszego sezonu "The Last of Us" wszyscy zadajemy sobie jedno pytanie - co dalej z Joelem i Ellie? Twórcy serialu opowiedzieli o planach dotyczących drugiego sezonu "The Last of Us". Czy będzie taki sam jak gra?

Pierwszy sezon "The Last of Us" właśnie się zakończył. Trzeba przyznać, że ostatni, dziewiąty odcinek serii dostarczył widzom sporo emocji i Bella Ramsey miała rację, gdy mówiła, że podzieli on fanów serialu. Teraz wszyscy fani zadają sobie jedno pytanie: co dalej?

Twórcy postanowili rozwiać nasze wątpliwości. Wiemy już, że drugi sezon "The Last of Us" na pewno się pojawi. Co jeszcze o nim wiadomo? Czy będzie opowiadał o tym samym co gra? Na te pytania w najnowszym wywiadzie odpowiedzieli Neil Druckmann i Craig Mazin.

"The Last of Us" sezon 2. Co wiadomo?

Twórcy pierwszej części "The Last of Us" zdecydowanie nie bali się odchodzić w serialu od tego, co dostaliśmy w grze. Pierwszym takim wyjątkowym odcinkiem był ten, w którym w szczegółowy sposób przedstawiono historię miłośną Billa i Franka. Z kolei w 9. odcinku "The Last of Us" dowiedzieliśmy się, czemu Ellie jest odporna na infekcję grzybem.

Wychodzi na to, że twórcy wciąż zamierzają robić wszystko po swojemu. Neil Druckmann i Craig Mazin w rozmowie z Variety zdradzili, co wydarzy się w drugim sezonie serialu "The Last of Us" i jak bardzo będzie to związane z grą.

Powiedzieli, że plany dotyczące "The Last of Us 2" nabierają już kształtów. Zapowiedzieli, że ten sezon będzie się znacząco różnił od pierwszego. Choć wciąż będą mocno trzymali się fabuły gry, chcą tworzyć własny, niezależny projekt.

- Jedyne, co mogę powiedzieć ludziom, to: sam naprawdę się martwię, czy dobrze mi to wyjdzie. Będziemy przenosili fabułę gry na ekran, ale będzie to wyglądało trochę inaczej. Tak jak w tym sezonie, on też różnił się od gry. Czasem te różnice będą radykalne, czasem tylko trochę odejdziemy od fabuły. W każdym razie będzie inaczej. Serial będzie czymś oddzielnym. To będzie show, które chcemy z Neilem zrobić - wyjaśnił Craig.

trwa ładowanie posta...

"The Last of Us 2" - czy serial będzie taki sam jak gra?

Przypomnijmy, że w grze "The Last of Us 2" wracamy do naszych bohaterów pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Fabuła jest znacznie bardziej rozbudowana i dość zaskakująca, ale nie polecam zbyt wiele o niej czytać, bo może się wam z pewnego powodu zrobić bardzo przykro.

W każdym razie twórcy drugiego sezonu serialu "The Last of Us" pewnie również zaczną w tym samym miejscu, co gra. Może o tym świadczyć chociażby to, że już teraz wszyscy zastanawiają się, kto zagra Abby, czyli jedną z głównych postaci z drugiej części gry. Pisaliśmy już o aktorkach, które fani typują do tej roli i jest to m.in. Florence Pugh.

trwa ładowanie posta...

Czy Bella Ramsey zagra w "The Last of Us 2"?

Początkowo fani serii zastanawiali się, czy w drugim sezonie serialu zobaczymy Bellę Ramsey. Wątpliwości budził wiek aktorki. W końcu między Ellie z pierwszej części gry a Ellie z drugiej części gry jest 5 lat różnicy.

Bella Ramsey już jakiś czas temu dawała sygnały, że również pojawi się w "The Last of Us 2". Teraz wszyscy możemy już spać spokojnie, bo w rozmowie z Variety twórcy serialu również potwierdzili, że Ramsey wciąż będzie wcielała się w postać Ellie.

- Tak, robimy to z Bellą. Ludzie twierdzili, że nie wygląda jak Ellie z gry. To nie ma znaczenia. Po prostu czekajcie i zobaczycie, co się stanie - tajemniczo tłumaczył Craig.

Jeśli zastanawiacie się, kiedy zobaczymy drugi sezon "The Last of Us", to niestety nikt nie jest jeszcze w stanie tego określić. Biorąc jednak po uwagę to, że prace są dopiero na początkowym etapie, myślę, że "The Last of Us 2" pojawi się najwcześniej pod koniec 2024 roku, choć bardziej prawdopodobne jest to, że dalsze losy Ellie i Joela będziemy śledzili na początku 2025.

The Last of Us | Inside the Episode - 9 | HBO Max

Źródło: Variety

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Janek,zgłoś
"będzie inny niż gra"? Więcej homo, więcej komunizmu i downow? Da się?
Odpowiedz
0Zgadzam się2Nie zgadzam się