Do szkół wchodzi nowy przedmiot - biznes i zarządzanie. Od 2027 roku także na maturze
Od 2023 roku do szkół ponadpodstawowych wejdzie nowy przedmiot - biznes i zarządzanie. Będzie go można zdawać na maturze od 2027 roku. Informacje przekazał Przemysław Czarnek, minister edukacji.
W środę - 14 września - w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się prezentacja raportu Gov-Tech na temat planowanego wprowadzenia do szkół przedmiotu biznes i zarządzanie. O propozycji stworzenia tego przedmiotu mówiło się już w styczniu. Teraz wiemy, że to już przesądzone.
Podobne
- To już oficjalne. Od września w szkołach nowy obowiązkowy przedmiot
- Biznes i zarządzanie. Na lekcjach nie będzie inflacji? Dziwny ruch resortu Czarnka
- Rewolucja w polskich szkołach od 1 września. Siedem najważniejszych zmian
- Będzie lex Czarnek 3.0. Czym będzie różnił się projekt od lex Czarnek 2.0.?
- Szkoła w Chmurze chce sprawiedliwości. Apel do Barbary Nowackiej
Biznes i zarządzanie. Nowy przedmiot wchodzi do szkół
Obecny na prezentacji Przemysław Czarnek, minister edukacji, podkreślił, że będzie to bardziej praktyczne nauczanie przedmiotu, który do tej chwili funkcjonuje w szkołach ponadpodstawowych jako podstawy przedsiębiorczości.
Nowy przedmiot ma trafić do planów lekcji szkół ponadpodstawowych od 1 września 2023 roku. Czarnek zapowiedział też, że będzie go można zdawać na maturze od 2027 roku jako przedmiot do wyboru.
- Chcemy, żeby na maturze przedmiot z rozszerzenia biznes i zarządzanie miał również wymiar praktyczny, czyli takie zadania rozwiązywane w grupach. Wydaje się, że to będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną – powiedział Czarnek, cytowany przez PAP.
Kto będzie uczył przedmiotu biznes i zarządzanie?
Gdy po raz pierwszy o przedmiocie mowa była w styczniu, Czarnek informował, że w jego ocenie w szkołach za mało jest nauczania praktycznych elementów przedsiębiorczości i biznesu. Mówił też o rozpoczęciu konsultacji z rektorami SGH, Akademii Leona Koźmińskiego oraz przedstawicielami spółek giełdowych i pozagiełdowych, którzy mieli pomóc w tworzeniu podstawy programowej.
Wtedy szef MEiN-u mówił też, że nowego przedmiotu będą mogli uczyć dotychczasowi nauczyciele podstaw przedsiębiorczości.
- Jeśli będą mieli nową podstawę programową i pokazane nowe metody nauczania oraz możliwość współpracy z organizacjami przedsiębiorców, bardzo dobrze sobie z tym poradzą – ocenił Czarnek, cytowany przez PAP.
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- Jak pachną perfumy Skolima BEBECITA? Ekspert zabrał głos