Chiny banują trochę rzeczy z gier

Chiny zakazują relacji jednopłciowych i Polaków władającymi światem… w grach

Źródło zdjęć: © YouTube, Kolaż; Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.10.2021 09:00

Oto kolejne zmiany w Chinach. W najbliższym czasie zbanowane mają zostać związki i relacje jednopłciowe w grach. To brzmi jak żart, ale czy rzeczywiście popularne gry typu Mass Effect mogą zostać zbanowane?

Kto by się spodziewał, że Chiny będą zmieniać cokolwiek w swoim "idealnym" państwie. Dopiero stosunkowo niedawno weszła do Państwa Środka specjalna wersja platformy Steam - oczywiście dostosowana do tego, czego kraj socjalistyczny wymaga. A jest tego sporo. Sama platforma musiała przejść przez duże zmiany, tj. usunięte zostały zakładki społeczności, gracze nie mają dostępu do rynku z twórczością innych graczy. Chiński standard - wszystko w imię… czegoś na pewno. Wszystkie gry muszą najpierw przejść weryfikację, nie ma tutaj żadnej samowolki.

Wyciek zmian z Chin

Teraz zmiany mają dotyczyć gier oraz zawartości, które zostały uznane jako "niemoralne". Nowe obostrzenia wyciekły do The South China Morning Post i znamy typy treści, które nie będą akceptowane przez urzędników. Obejmują one:

"Jeśli kontrolerzy nie są w stanie od razu określić płci postaci, wówczas można uznać, że postać jest problematyczna". Podobnie męska postać, ubierająca i zachowująca się jak kobieta w grze, również może sprawić, iż twórcy gier zostaną przepytani o ten fragment.

"Gry, które pozwalają graczom na dokonywanie moralnych wyborów między dobrymi i złymi ścieżkami" także mogą nie znaleźć swojego miejsca w Chinach.

"Niektóre gry mają mieć zatarte "moralne" granice. Gracze mogą wybrać bycie dobrym lub złym... ale władze uważają, że gry nie powinny dawać graczom takiego wyboru... to musi zostać zmienione", gdy urzędnik znajdzie taki wątek.

Inna część wspomina także, że gry poruszające/zmieniające wątki historyczne mogą być także na cenzurowanym: "Gry nie mogą przeinaczać faktów ani celowo wywoływać kontrowersji, a postacie historyczne nie mogą być zmienione w dużym stopniu".

To nie wygląda dobrze

Tak że… "Assassin’s Creed" również mogłoby trafić pod parasol tego podpunktu? Teoretycznie gry typu "Homefront", w których Stany Zjednoczone zostały najechane kilka lat temu się kwalifikują. Już nawet nie warto wspominać o zmianach w postaciach LGBT+. "Mass Effect" czy "The Sims" nie nadają się na ten rynek.

Obecnie powyższe słowa są jedynie "wyciekiem". Patrząc jednak na ostatnie zmiany i obostrzenia z Chin - wszystko może się stać.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Rick,zgłoś
brawo, brawo, brawo Prosimy u nas
Odpowiedz
2Zgadzam się4Nie zgadzam się
Grzegorz,zgłoś
Brawo Chiny!
Odpowiedz
3Zgadzam się3Nie zgadzam się